Ciekawe

Ubezpieczenie szkolne bez tajemnic

Dla każdego rodzica priorytetem jest zapewnienie swojemu dziecku bezpieczeństwa. Niestety, nawet najbardziej przezorny opiekun nie jest wstanie zapobiec losowym zdarzeniom, które mogą zmienić życie całej rodziny. Wypadek komunikacyjny, złamanie nogi podczas zajęć wychowania fizycznego, ugryzienie przez psa czy kleszcza, cyberprzemoc… Dzieci narażone są na wiele niebezpieczeństw. Możesz zapobiec skutkom nieprzewidzianych sytuacji, kupując ubezpieczenie szkolne. Co każdy rodzic powinien wiedzieć o polisie?

Czym jest ubezpieczenie szkolne?

Ubezpieczenie szkolne to polisa kierowana do rodziców pragnących zabezpieczyć swoje dzieci przed następstwami nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczeniem mogą być objęte dzieci w różnym wieku (również te, które nie chodzą jeszcze do szkoły) oraz dorośli studenci. Umowa z ubezpieczycielem podpisywana jest na rok. Ochrona nie wygasa, kiedy dziecko opuści mury szkoły. Dzięki ubezpieczeniu dziecko jest chronione przez 24 godziny na dobę – w drodze do placówki, w czasie wolnym, w ferie, wakacje, weekendy i święta. Składki za NNW szkolne są niskie i rzadko przekraczają 100 zł na rok.

W szkole czy prywatnie?

Ubezpieczenie szkolne można wykupić w szkole albo prywatnie. Warto mieć świadomość, że oferty zbiorowego ubezpieczenia przygotowywane dla szkół zapewniają przeważnie podstawową, mocno okrojoną ochronę. Z tego powodu znaczna część rodziców decyduje się ubezpieczyć dziecko poza placówką. Zakres ubezpieczenia może być bardzo szeroki. Dobre towarzystwa oferują kompleksową pomoc w wielu sytuacjach. Warto zwrócić uwagę, czy w ofercie znajdują się zapisy dotyczące przemocy w sieci.

 

 

https://absenting.com.pl/przemyslowy-szlif-w-twoim-domu-sekret-mebli-loftowych/ https://4sch.pl/ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-designu-i-wydajnosci/ zobacz wiecje