Ciekawe

Podstawy drogowe z recyklingu – nowy standard na polskich drogach

Kluczowym elementem zapewniającym bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego są znaki drogowe pionowe i poziome. Aby stałe i tymczasowe oznaczenia dobrze spełniały swoje zadanie, muszą być ustawione w odpowiednich miejscach i w określonej odległości od siebie. Zarządca drogi lub firma przeprowadzająca remont odcinka musi zadbać również o to, aby każde pionowe oznaczenie było dobrze zabezpieczone. Służą do tego podstawy z recyklingu – niezawodne, przyjazne środowisku bazy oferowane przez polskiego producenta.

Z czego produkowane są podstawy drogowe z recyklingu?

Podstawy drogowe z recyklingu powstają z odpadów poprodukcyjnych, a dokładniej – izolacji przewodów. Z odzyskanego materiału produkowane jest wysokiej jakości PCV o dużej odporności na obciążenia, uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne, takie jak woda, promieniowanie UV, skrajne temperatury.

Podstawy drogowe oferowane przez polskiego producenta zastępują prowizoryczne obciążenia (na przykład niegdyś popularne worki z piaskiem, felgi, betonowe bloki) i wprowadzają zupełnie nowy standard na drogach. Wykorzystywane są do zabezpieczania stałych i czasowych elementów BRD (znaków, pachołków, tablic, sygnalizacji wahadłowej). Dzięki nim znaki pozostają na swoim miejscu niezależnie od warunków atmosferycznych. Znaki nie przekręcają się pod wpływem silnego wiatru, nie przewracają się i nie chwieją. Starannie zamontowany znak jest czytelny, co zapewnia bezpieczeństwo kierowcom, pieszym, pracownikom remontującym nawierzchnię i rowerzystom. Solidne podstawy nie pękają, kiedy najedzie na nie samochód.

Uniwersalne rozwiązania

Innowacyjne podstawy drogowe projektowane są w taki sposób, aby pasowały do większości znaków i tablic. Wyposażone są w uniwersalne otwory montażowe, w którym umieszcza się pionowe oznaczenia. W sprzedaży znajdują się bazy o zróżnicowanych wymiarach, co zwiększa spektrum ich zastosowania. Co więcej, podstawy mają modułową konstrukcję. Oznacza to, że można łączyć je w większe platformy przystosowane do dużych obciążeń. Bazy łączone są przy pomocy zatrzasków, bez użycia specjalistycznych narzędzi. Można układać je jedna na drugiej, co ułatwia ich transport i składowanie.

https://gethotels.pl/ogrzewacze-na-taras-niezbedny-dodatek-do-twojego-domu/ ot.pl http://www.wczestochowie.pl/artykul/43995