Dom i Wnętrze

Kuchnia inna niż wszystkie – projekty i inspiracje

Nowoczesne kuchnie to wnętrza, które sprzyjają przygotowywaniu posiłków, ale też są miejscem, gdzie z przyjemnością spędzamy czas w gronie znajomych. Jak zaprojektować kuchnię, która będzie ozdoba domu? Jakie rozwiązania wykorzystać w takim wnętrzu?

Trwałe meble to podstawa!

Podstawą w kuchni są oczywiście meble kuchenne. Wybierając je zwracamy uwagę zazwyczaj na estetykę. To ważne, jednak znacznie istotniejsze są tworzywa i to, czy będą one odporne na uszkodzenia. Nowoczesne meble kuchenne tworzone są dzisiaj najczęściej z płyt meblowych oraz płyt MDF. Tego rodzaju tworzywa są zabezpieczone przed odkształcaniem, jak również przed działaniem wilgoci czy wnikaniem kurzu. Wierzch płyt pokrywają laminaty, dekory, ale też akryle czy lakiery – wybór jest szeroki. Komplety meblowe są rozbudowane – znaleźć w nich można klasyczne szafki wiszące i stojące, ale też witryny, kosze cargo, słupki. Niezbędnym elementem dzisiaj są także szafki pod zabudowę, które pozwalają na ukrycie takich elementów jak zmywarka czy lodówka. Meble kuchenne tworzone są zgodnie z obowiązującymi trendami. Bez trudu znaleźć można kolekcje nawiązujące do stylu nowoczesnego, industrialnego, minimalistycznego czy angielskiego.

Modne dodatki – przeszklenia, niebanalne materiały

By kuchnia nabrała oryginalnego charakteru, warto sięgnąć po nietuzinkowe materiały. Wśród najmodniejszych dodatków wymienia się dzisiaj przeszklenia. Są one stosowane przede wszystkim w wiszących witrynach, co nadaje meblom optycznej lekkości. Przeszklenia pozwalają również na eksponowanie ulubionych talerzy czy filiżanek, co dodatkowo może wpływać na estetykę otoczenia. Jak jeszcze w prosty sposób zmienić kuchnię? W przypadku kuchni w stylu loftowym warto postawić na metal, naturalny kamień, lite drewno, cegłę. Materiały te doskonale prezentują się w otoczeniu stonowanych mebli.

zobacz wiecje https://dajplus.pl/kiedy-przemysl-spotyka-dom-meble-loftowe-w-nowoczesnym-wydaniu/ zobacz