Dom i Wnętrze

Czym jest i jak skonstruowana jest pergola ogrodowa?

Wykreowanie miejsca do odpoczynku blisko domu nie jest problemem. Zdecydowana większość z nas skupia się jednak na meblach i dodatkach, zapominając jak ważna jest ochrona przed słońcem. Klasyczne parasole coraz częściej zastępowane są przez nowoczesne pergole. Co warto wiedzieć o takim zadaszeniu?

Pergole – nowoczesne formy zadaszenia w ogrodzie

Szukając idealnego miejsca wypoczynkowego, warto zwrócić uwagę na przydomowy ogród czy taras. Zaaranżowanie takiej przestrzeni nie jest trudne. Chcąc zacienić takie miejsce, warto postawić na pergolę ogrodową – to nowoczesna konstrukcja wznoszona modułowo. Pergole projektowane są w taki sposób, by zacieniać dowolny obszar. Pergole wznoszone są z elementów aluminiowych – aluminium jest zabezpieczone przed ścieraniem, korozją, ale też przed odkształcaniem. Zintegrowana rynna pozwala na odprowadzanie wody deszczowej poza obręb miejsca wypoczynkowego. Warto zwrócić uwagę na dach pergoli – jest on wykonany z aluminiowych lameli, które mogą obracać się wokół własnej osi. O pozycji lameli oraz o ilości światła pod pergolą decydują więc użytkownicy. Lamele w pozycji całkowicie zamkniętej tworzą szczelny dach, który się nie nagrzewa i skutecznie chroni przed niespodziewaną mżawką. Ciekawe pergole znaleźć można na stronie gardenspace.sk/zastresenie-terasy.

Komplety wypoczynkowe w cieniu pergoli

Pod pergolą koniecznie ustawmy wybrane meble ogrodowe – mogą być to zarówno komplety wypoczynkowe, jak i zestawy jadalniane. Szeroki wybór mebli do ogrodu pozwoli na wykreowanie przestrzeni dopasowanej do własnych potrzeb. Atutem jest bez wątpienia fakt, że współcześnie meble takie łączą świetne parametry techniczne oraz doskonały wygląd. W cieniu pergoli warto ustawić meble rattanowe – są one piękne, ponadczasowe i gwarantują wygodę.

https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/ https://hanza.edu.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-mala-inwestycja-wielkie-mozliwosci/ zobacz wiecje