Wzór tatuażu, który zrobiliśmy sobie kilka lat wcześniej, może z czasem przestać się nam podobać i nie ma w tym nic dziwnego. Dzięki rozwojowi nowoczesnej laseroterapii można się go skutecznie pozbyć. Lasery rozbijają cząsteczki tuszu i stymulują organizm do jego usuwania. Proces może być długotrwały, ale w wielu przypadkach pozwala na całkowite pozbycie się tatuażu.
Niechciany tatuaż to nie musi być problem!
Niektóre tatuaże po latach stają się wyblaknięte i rozmyte. Poza tym wzór, który wybraliśmy dla siebie w młodości, może po pewnym czasie stać się dla nas nieatrakcyjny. Takie tatuaże kwalifikują się do zabiegu laserowego. Dzięki zastosowaniu tej technologii można znacznie zmniejszyć ich widoczność, a nawet usunąć całkowicie. Istnieją też inne metody usuwania tatuażu, takie jak zabiegi złuszczające i chirurgiczne, jednak to laser umożliwia wykonanie najmniej inwazyjnej procedury i daje największe szanse na uzyskanie pożądanych efektów. Niechciany tatuaż można też przykryć nowym tatuażem (tzw. cover) lub zastosować kamuflaż, czyli zasłonić go tuszem w kolorze skóry.
Jaki laser do usuwania tatuażu?
Urządzeniem do usuwania tatuażu polecanym przez ekspertów z Kliniki Miracki na Ursynowie w Warszawie jest laser pikosekundowy. Technologia ta pozwala na rozbicie tatuażu na mikroskopijne cząsteczki, które organizm jest w stanie usunąć bez problemu za pośrednictwem układu limfatycznego. Laser pikosekundowy nie pozostawia blizn ani resztek tuszu pod skórą. Starsze technologie dużo gorzej radzą sobie z usuwaniem tatuażu – częstym efektem jest powstawanie blizny na obrysie oryginalnego tatuażu. Zaletą laserów pikosekundowych jest również to, że umożliwiają usuwanie tatuażu w niemal każdym kolorze, z wyjątkiem tatuażu białego, z którym nie jest w stanie poradzić sobie żaden laser.
Jak każdy zabieg laserowy, również usuwanie tatuażu należy powtarzać. Liczba zabiegów potrzebnych do osiągnięcia optymalnych efektów jest kwestią bardzo indywidualną. Wszystko zależy od głębokości umiejscowienia tuszu pod skórą, wielkości tatuażu, jego kształtu i koloru, a także od swoistej reakcji skóry na działanie lasera. W związku z tym do całkowitego usunięcia tatuażu potrzeba czasem trzech, a czasem nawet 10 lub więcej zabiegów. Trudności pojawiają się najczęściej w przypadku tatuaży wykonanych nieprofesjonalnie.
Dlaczego warto rozważyć laserowe usuwanie tatuażu?
Po kolejnych sesjach laserowego usuwania tatuażu niechciany rysunek staje się coraz mniej widoczny, a w większości przypadków znika całkowicie po zakończeniu serii zabiegów. Co ważne, lasery pikosekundowe umożliwiają skuteczne usuwanie zarówno tatuaży czarnych, brązowych, granatowych, jak i tych mniej widocznych dla innych laserów, np. żółtych, zielonych czy czerwonych.
Lasery pikosekundowe nie tylko skutecznie usuwają tatuaże, ale też poprawiają wygląd skóry w obszarze zabiegowym. Stymulują produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra szybko się regeneruje, a przy okazji staje się jędrniejsza i lepiej napięta. Laser pikosekundowy nie powoduje termicznego uszkodzenia tkanek. Dzięki temu nie ma ryzyka poparzeń i trwałych śladów w postaci blizn.
Na laserowe usuwanie tatuażu najlepiej jest umówić się w klinice medycyny estetycznej, gdzie zabieg wykonywany jest przez doświadczonego lekarza. Odwiedź www.findbeauty.expert.com, aby dowiedzieć się więcej.