Wiele osób żyje w przekonaniu, że komputery używane i poleasingowe są tym samym. Nic bardziej mylnego, ponieważ występuje pomiędzy nimi dość dużo różnic, które przesądzają o naszym wyborze. Używany sprzęt elektroniczny bardzo często budzi negatywne skojarzenia, ponieważ wyobrażamy sobie zniszczone ekrany, odpadające klawisze, czy zawieszające się pady. Wątpliwości może budzić również jakość zasilania, ponieważ używane laptopy najczęściej mają słabe baterie, które potrzebują ciągłego dostępu do prądu.
Jakie są podstawowe różnice między laptopami używanymi a poleasingowymi?
- Laptopy poleasingowe najczęściej wyróżnia to, że zepsute części są wymieniane, a cały komputer zostaje poddany licznym testom wydajności. Dodatkowo usuwa się z niego wszystkie dane, dzięki czemu otrzymujemy sprzęt z odświeżonym oprogramowaniem, którego działania nie zakłócają żadne, niepotrzebne pliki. System operacyjny jest instalowany od nowa, dzięki czemu komputer działa szybciej i płynniej. Jedyne oznaki stanowiące o tym, że korzystał z niego ktoś inny, to możliwe skazy w wyglądzie zewnętrznym. Może to być porysowana obudowa lub zdarte klawisze, które z łatwością możemy odświeżyć, nakładając naklejki lub wymieniając przyciski.
- Używane laptopy nie przechodzą wszystkich niezbędnych procedur i testów, dlatego kupując taki produkt, nie możemy być pewni jego wysokiej jakości i płynności działania. Najlepiej jest więc wybierać poleasingowe laptopy. Kraków jest rynkiem, w którym z dnia na dzień rośnie zainteresowanie kupowaniem sprzętu elektronicznego z tego źródła. Urządzenia są sprawdzone i przechodzą wiele testów i napraw, zanim zostaną wystawione na sprzedaż.
- Najczęstszym źródłem pochodzenia laptopów poleasingowych są różnego rodzaju firmy i urzędy. Takie działalności kupują urządzenia elektroniczne jedynie ze sprawdzonych i legalnych źródeł, dlatego mamy pewność, że otrzymujemy pełnowartościowy produkt, który przeszedł wszystkie procesy i nie zawiedzie nas podczas użytkowania. Komputery używane nie dają nam gwarancji legalnego źródła pochodzenia, co powinno dać nam do myślenia w kwestii tego, jak poprzedni właściciel traktował sprzęt.
- Oprogramowanie w takich komputerach jest regularnie aktualizowane, dlatego działają płynnie i szybko. Warto pamiętać, że laptopy Kraków przeznaczone do celów biznesowych, to najczęściej najwyższej jakości urządzenia, które posłużą nam przez długie lata.
W jaki sposób klasyfikuje się poleasingowe laptopy Kraków?
Podczas oceniania sprzętu elektronicznego i jego klasyfikacji bierze się pod uwagę nie tylko jego stan techniczny i parametry, ale również wygląd zewnętrzny. Ważne jest, aby laptop był w jak najmniej uszkodzony i prezentował się estetycznie wśród swojej konkurencji. W taki sposób będzie go oceniał również klient, dlatego warto dbać o urządzenia, aby później bez problemu je sprzedać. Przed przekazaniem komputera do sprzedaży, firma zajmująca się jego regeneracja nadaje mu odpowiednią klasę. Może to być A, A+, A- lub B.
Komputery klasy są z wyższej półki i nie noszą śladów użytkowania lub są one znikome. W klasie B mogą być one zdecydowanie bardziej widoczne, ale kupimy sprzęt w dużo niższej cenie. Jest to jednak klasyfikacja, która ocenia stan zewnętrzny laptopa, dlatego, jeśli zależy nam bardziej na parametrach, powinniśmy skupić się na sprawdzeniu wydajności i płynności oprogramowania. Szukanie komputera w klasie B to doskonała okazja na zakupienie urządzenia z wysokiej półki budżetowej w bardzo korzystnej cenie.
Po udostępnieniu komputera do sprzedaży jest on klasyfikowany nieco inaczej, dużo prościej dla kupującego. Możemy kupić laptopa w stanie idealnym, bardzo dobrym, akceptowalnym lub uszkodzonym. Taka ocena sprzętu jest jasna i konsument doskonale wie, na co się decyduje. Ogromną zaletą laptopów poleasingowych, w porównaniu do używanego sprzętu jest to, że posiadają one gwarancję dystrybutora. Ten aspekt bardzo często decyduje o ostatecznej decyzji klienta.