Motoryzacja

Wypożyczalnia chłodni i mroźni

Pojazdy specjalistyczne są bardzo ciekawą grupą samochodów dostawczych, które jednocześnie potrafią przynieść danej firmie spore zyski. Jednak pojazdy specjalistyczne wymagają specjalnego traktowania co czasem jest dość problematyczne. Dlatego nie zawsze przedsiębiorcy zarządzającymi firmami TSL chcą kupować pojazdy specjalistyczne na własność. Przykładem takich pojazdów są samochody komunalne, cysterny czy izotermy. Te ostatnie nazywane są również chłodniami. Ze względu na trudności w utrzymaniu niektórzy kierownicy decydują się na usługi, które proponuje wypożyczalnia chłodni i mroźni.

 

Wypożyczalnia chłodni i mroźni – zasady oraz opłacalność

 

Wypożyczalnia chłodni i mroźni działa na zasadzie udostępnienia pojazdu przedsiębiorcy w zamian za comiesięczne opłaty. Jest to idealna opcja dla firm TSL, które nie chcą od razu opłacać całej kwoty za samochód specjalistyczny. Wypożyczenie izoterm daje im czas na rozwój w tym sektorze oraz pozyskanie nowych klientów. Najlepsze jest to, że usługi wypożyczalni mają w sobie zawarte opłaty za ubezpieczenia, przeglądy techniczne czy naprawę usterek. W wyniku tego przedsiębiorca zawsze wie ile zapłaci za dany pojazd – bez żadnych niespodzianek. Stabilność finansowa w tej branży jest wielkim udogodnieniem; a właśnie ją może zapewnić wynajem pojazdów specjalistycznych.

 

Samochody typu chłodnie i mroźnie wypożyczane są z myślą o specjalistycznym przewozie różnorodnych towarów – w tym tych, które są wrażliwe na zmiany temperatury. Stabilne warunki temperaturowe w naczepie gwarantują zleceniodawcom, że przewożony towar nie zostanie uszkodzony w trakcie przewozu. Takie przewozy najczęściej dotyczą żywności mrożonej, szczepionek czy leków.

 

Podsumowanie

 

Wypożyczalnia chłodni i mroźni daje ogrom możliwości. Również jest elastyczna jeżeli chodzi o czas udostępnienia pojazdu danemu przedsiębiorcy. Często przedsiębiorcy decydują się na wynajem krótkoterminowy w celu poznania rynku specjalistycznego. Inną metodą jest wynajem długoterminowy w celu stałego bazowania na wynajmie.

atedralstudios.org ya.pl pnet.org