Ciekawe

Urlop jesienią: jaki kierunek wybrać?

Wielu z nas coraz częściej decyduje się na urlop po sezonie wakacyjnym, czyli jesienią. To dobry czas, by skorzystać z niższych cen zakwaterowania, a często także transportu. Biorąc pod uwagę warunki pogodowe, zazwyczaj atrakcyjniej urlop jesienią spędzić za granicą! Jest wiele miejsc, w których w zasadzie wciąż trwa ciepłe lato. Gdzie zatem jest jeszcze ciepło we wrześniu i październiku? Gdzie, warto wybrać się na wakacje w listopadzie? O to kilka sprawdzonych kierunków!

5 miejsc polecanych na urlop jesienią:

Słoneczny Egipt – dla tych, co szybko mogą zatęsknić za iście wakacyjną, słoneczną pogodą polecamy wybrzeże Morza Czerwonego, czyli Egipt. Choć dni będą coraz krótsze, temperatura powietrza nadal będzie sprzyjała wypoczynkowi. W Egipcie temperatura poniżej 28 stopni w ciągu dnia spada dopiero w listopadzie. Oznacza to, że jesienią można się tam cieszyć wciąż intensywnym słońcem i ciepłym morzem. Do tego jest to stosunkowo nie drogi kierunek, a oferujący wysokiego standardu hotele.

Egzotyczna Dominikana – to miejsce, które niemal przez cały rok jest skąpane w gorącym słońcu. Kiedy u nas jest jesień, na Dominikanie temperatury wciąż sięgają 30 stopni. Jako termin wycieczki warto wybrać nawet późniejszy okres jesieni lub początek naszej zimy, by uniknąć pory deszczowej. To miejsce, które pozwala oderwać się od szarej rzeczywistości i cieszyć rajskim wypoczynkiem wśród bujnej, egzotycznej roślinności. Choć wycieczki na Dominikanę nie należą do najtańszych, to koszt jest warty atrakcji i krajobrazów.

Atrakcyjna Turcja – zdecydowanie może poszczycić się długim latem. We wrześniu trwa tu jeszcze iście upalne lato – temperatury sięgają nawet 30 stopni. W październiku upały odpuszczają, ale wciąż jest bardzo ciepło – średnia temperatura to 25 stopni. W takim okresie można też liczyć na bardzo atrakcyjne ceny za wycieczki. Na miejscu nigdy nie brakuje atrakcji, co uświetnia wypoczynek.

Kolorowe Wyspy Kanaryjskie – mogą również okazać się bardzo udanym kierunkiem na urlop jesienią. Nie zaznamy tu upałów, ale możemy liczyć na bardzo przyjemną pogodę. W listopadzie na Wyspach Kanaryjskich temperatury waha się pomiędzy 20, a 25 stopniami. Malownicze wyspy oferują świetne warunki zarówno do błogiego wypoczynku, jak również aktywnego spędzenia czasu.

Wiosenna Madera – nie bez powodu nazywana jest krainą wiecznej wiosny! Na Maderze właściwie przez cały rok temperatury wahają się pomiędzy 19, a 25 stopniami. To jest zatem idealne miejsce na wakacje jesienią. Jest pełna naturalnych walorów i turystycznych atrakcji. Z pewnością nie zawadzi odwiedzających!

https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/ https://4sch.pl/ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-designu-i-wydajnosci/ zobacz