Zadbaj o przyszłość swojego dziecka

Bycie rodzicem wiąże się z koniecznością troszczenia się o wydane na świat życie. Każda mama i każdy tata powinien zadbać o to, aby zapewnić swojej pociesze optymalny start w dorosłość. Sprostać niełatwemu zadaniu pomoże Ci posagowe ubezpieczenie na życie. Co kryje się pod tym pojęciem? Sprawdź!

Posagowe ubezpieczenie na życie

Coraz większa rzesza świadomych i odpowiedzialnych rodziców decyduje się na zakup ubezpieczenia posagowego – polisy zabezpieczającej dziecko na wypadek śmierci rodziców, ich choroby, kalectwa. To samo ubezpieczenie okaże się przydatne również wtedy, kiedy rodzice będą cieszyć się dobrym zdrowiem, a dorosła już pociecha będzie chciała rozpocząć życie na własny rachunek. Dodatkowy zastrzyk gotówki okaże się wówczas niemałym ułatwieniem startu w dorosłość. Umowę z ubezpieczycielem można zawrzeć do momentu ukończenia przez dziecko 18 roku życia. Podstawowy pakiet może być rozszerzany o wiele opcji dodatkowych.

Ile to kosztuje?

Niestety, zakup posagowej polisy na życie nie należy do najtańszych. Aby maksymalnie zredukować wysokość składki, warto ubezpieczyć dziecko zaraz po jego narodzeniu. Im dziecko jest młodsze, tym wysokość comiesięcznej opłaty za ubezpieczenie jest mniejsza. Wysokość składki zależy również od sumy ubezpieczenia, wieku rodzica, stanu jego zdrowia, wykonywanego zawodu, miejsca zamieszkania. Opłaty, jakie przyjdzie nam ponosić z tytułu ubezpieczenia, wahają się w granicach 120-1000 zł miesięcznie.

Wybierz mądrze!

Ubezpieczenie posagowe oferuje kilka towarzystw. Aby poznać ofertę każdego z nich, nie musisz tracić czasu na spotkania z agentami w biurach. Aby poznać najkorzystniejszy wariant, wystarczy wejść na stronę  mfind.pl, gdzie znajdziesz wygodną porównywarkę.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jaka parasolka do wózka? Wózek spacerowy jaki wybrać? wózek dziecięcy 3w1 Baby Design Bueno New dentysta Nowa Huta pudełka na wino