Biznes

Tokeny NFT na rynku

Tokeny NFT to branża, jaka bezpośrednio związana jest z rynkiem kryptowalut. Po części odpowiedzialna jest za to technologia blockchain. Non-fungible tokens (NFT) są naprawdę pożądanym produktem. Prognozuje się, że wraz z blockchain development zainteresowanie NFT również będzie rosnąć.

Dane z rynku

NFT Marketplace Development nie jest tylko kiepskim żartem, ale faktem dokonanym. Tym bardziej, że w pewnym momencie mówiło się o tym, że rynek NFT powiększył się o ponad 450%! Co to dopiero będzie w przyszłości? Może nie będzie to aż tak imponujący przyrost, ale na pewno liczby będą duże. OpenSea, Axie Infinity, Solanart oraz MochMarketplace – oto najbardziej oblegane miejsca, jeżeli chodzi o rynek NFT. Aczkolwiek, nie są one jedyne. Warto jednak zwrócić uwagę na inną rzecz. Otóż najbardziej pożądane, jeżeli chodzi o kolekcjonerskie NFT, są Cryptopunki. #7523 to numer najdroższego Punka z tej kolekcji. Jego cena transakcyjna wyniosła 11,75 miliona dolarów! Liczby mówią same za siebie.

Hossa dla NFT

Blockchain software development można obserwować już od wielu lat. Zajmuje się tym wiele firm (np. 10Clouds). To właśnie dzięki nim powstaje wiele kryptowalut, ale także tokenów NFT. Szacuje się, że do handlu tokenami, użyto już ponad dwóch milionów adresów. Dla porównania warto podać inne dane statystyczne, które mogą udowodnić, że hossa dla NFT jest realna. Otóż:

  • OpenSea już niedługo przekroczy 10 miliardów,
  • Axie Infinity (AXS) niedługo dobije do 3 miliardów,
  • Cryptopunki mogą pochwalić się kwotą 1,75 mld dolarów.

Chodzi tu oczywiście o sumaryczny obrót.

Niektórzy twierdzą jednak, że ta hossa już niedługo się zakończy. Według ich słów – moda na tokeny NFT zakończyć się może w niedługim czasie. Tylko że nie brakuje takich osób, jakie zgodnie twierdzą, iż wciąż rozwijające się blockchain development services doprowadzą do wręcz odwrotnej sytuacji. Dzięki czemu NFT nadal będą tak samo popularne, jak nie więcej.

Bańka spekulacyjna

Prawda jest taka, że tokeny NFT można wziąć uznać za produkt nowy, wciąż rozwijający się. Podobnie jak wciąż udoskonalana jest usługa blockchain application development, tak również w przypadku tokenów jeszcze wiele jest niewiadomych. Specjaliści mówią, że przyszłość NFT to tak naprawdę bańka spekulacyjna. Całkiem możliwe, że w przyszłości będzie to przypominać wszystkie cyfrowe waluty, które w jednym momencie notują wysokie spadki po to, aby zaraz lecieć na łeb, na szyję, zaraz na sam dół, powodując przy tym ogromne straty. 

https://goldavocado.pl/ogrzewanie-tarasowe-gazowe-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdej-przestrzeni/ https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/ https://groupe-printco.pl/industrialne-detale-w-twojej-kuchni-elegancja-hokerow-i-nowoczesnych-donic/