Ratunku! Mam małą kuchnię

Mała, wąska kuchnia to trudne miejsce do aranżacji. Nie znaczy to jednak, że nie może to być piękna i elegancka kuchnia wystarczy dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i zastosować kilka sprytnych rozwiązań. Na co zwrócić uwagę wybierając meble do niewielkiej kuchni?

Czerń i biel

Czarno- białe połączenie jest klasyczne i bardzo eleganckie. Mimo, iż jest często wybierane do naszych mieszkań nie można powiedzieć, że jest to nudne rozwiązanie.

Białe ściany oraz fronty mebli to rozwiązanie, które wpłynie na optyczne powiększenie kuchni. Meble kuchenne Warszawa, które będą miały czarne blaty będą wglądały nowocześnie, a kuchnia zyska charakterystyczne rozwiązanie, które nada jej stylu i „pazura”.

Wybierając meble do kuchni warto postawić na powierzchnie błyszczące. Nie tylko wyglądają nowocześnie i futurystycznie, ale również powiększają kuchnię.

Neonowy blask

Pomysł dla odważnych. Meble kuchenne Warszawa, które będą w neonowych, wesołych kolorach na wszystkich gościach zrobią wrażenie. Taka kuchnia nie tylko będzie wydawała się większa, ale będzie radosna i charakterystyczna.

Połączenie czerni, bieli oraz neonowego koloru frontów to duża odwaga, ale i piorunujący efekt.

Czy można klasycznie?

Czemu nie. Nie tylko nowoczesne, połyskujące meble sprawdzą się w małej kuchni. Meble kuchenne Warszawa, które będą w klasycznych beżach to również rozwiązanie, które jest eleganckie. Warto jednak postawić na jasne kolory. To nie prawda, że jasna kuchnia, bez ciemniejszego akcentu będzie nudna i mdła.

Akcent kolorystyczny może występować w detalach takich, jak miski kuchenne, garnki, czy elementy dekoracyjne na półkach. Warto jednak pamiętać, że duża ilość dekoracji również optycznie zmniejszy kuchnię.

Wykorzystanie przestrzeni

Kuchnia musi być miejscem praktycznym. Mimo iż zwracamy bardzo uwagę na design nie można zapomnieć o wygospodarowaniu miejscu do przechowywania, w którym schowamy wszystkie niezbędne akcesoria.

Zabudowanie małej kuchni od góry do dołu szafkami to nie jest dobry pomysł. Może i zyskamy w ten sposób więcej szafek, ale bardzo niekorzystnie wpłynie to na wygląd kuchni. Korzystniejszym rozwiązaniem jest wykorzystanie relingów do powieszenia niektórych elementów porcelany, czy koszy do ukrycia drobiazgów.

Warto również zwrócić uwagę, by jak najwięcej mebli było składanych, co również może okazać się przydatne. Składany stolik, czy krzesła, które możemy powiesić na ścianie, czy za szafkami bardzo korzystnie wpłyną na odbiór przestrzeni.

Mała kuchnia nie jest łatwa do zagospodarowania, ale dobrze przemyślana może być funkcjonalnym i przyjemnym miejscem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie meble kuchenne Warszawa http://bbmeble.pl.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

http://dylanferrandis.com/wygoda-na-tarasie-naroznik-tarasowy/ https://constitutionfair.org/nietuzinkowe-meble-do-ogrodu-kokon-ogrodowy/ https://meblebukowe.info/jak-zaaranzowac-taras-w-stylu-boho/