Prawidłowo wykonana wymiana okien

Wymiana okien to jedna z takich prac, która musi być wykonana przez osoby mające odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Nie musi to być ekipa wynajętych specjalistów. Można pozwolić sobie na ograniczenie kosztów i wszystko wykonać samodzielnie. Przy czym należy być pewnym tego, co należy wykonać bardzo dokładnie.

Wymiana okien i najczęstsze błędy

Niezależnie od tego w jak drogie okna zainwestujemy, jak wysokie będą miały one parametry techniczne – źle wykonana wymiana okien będzie skutkować znacznym obniżeniem ich właściwości akustycznych i termoizolacyjnych. Nieodpowiednie oczyszczenie podłoża przy montażu okien powoduje powstawanie szczelin. Jest to najprostsza droga do tego, aby do domu wdzierała się wilgoć i powietrze. W dalszej konsekwencji może dochodzić nawet do zagrzybienia ścian, w szczególności w pobliżu okien. Mała ilość łączników mechanicznych oraz klinów użytych do osadzenia okna powoduje deformację elementów pozwalając na przedostanie się wilgoci do środka mieszkania. 

Na co należy zwrócić uwagę?

Wymiana okien nie jest łatwa i wymaga od nas zwrócenia uwagi na wiele szczegółów, jeżeli będziemy wszystko wykonywać samodzielnie. Musimy zwrócić uwagę na materiał z jakiego wykonane są okna – plastik, drewno lub aluminium. Do tego nie można zapominać o rodzaju okien. Okna balkonowe montowane są w podobny sposób do okien pokojowych. Jednak okna połaciowe wymagają zastosowania już zupełnie innych technik montażowych. Ważny jest również materiał z jakiego wykonane są ściany, gdzie będą wymiane okna na nowszy model. 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *