Plan na kuchnię, czyli kupujemy meble kuchenne

Kuchnia jest miejscem, gdzie spędzamy dużo czasu. Jej urządzenie powinno być świadomie zaplanowanym działaniem. Biorąc pod uwagę dostępną powierzchnię zaplanujmy do niej odpowiednie meble kuchenne.

Funkcjonalne pomieszczenie

Całość musi być jak najbardziej funkcjonalna (oraz estetyczna!). Wykonywanie pewnych czynności musi być płynne, swobodne, dzięki czemu chętnie będziemy tam zawsze przebywać. Dlatego zanim ustawimy wszystkie meble kuchenne, to pamiętajmy o kilku rzeczach. Lodówka i szafki służące do przechowywania żywności powinny znajdować się blisko wejścia do kuchni, aby móc swobodnie rozpakować zakupy. Za nim powinien znajdować się blat pomocny przy rozładowaniu zakupów. W następnej kolejności zlew, gdzie zakupione owoce można od razu umyć. Potem znowu powinno znaleźć się miejsce na blat. Na samym końcu powinien zostać umiejscowiony piekarnik z kuchenką/płytą grzewczą.

Meble kuchenne na mapie trójkąta

W kuchni powinna zawsze działać zasada trójkąta, która stosowana jest przez wielu specjalistów. Według tej filozofii wierzchołkami tej figury są piekarnik, lodówka oraz zlew. Pomiędzy nimi powinny być umiejscowione poszczególne meble kuchenne. Nie można jednak zapominać o odpowiednich odległościach i wymiarach naszego trójkąta. Zasada głosi, że suma boków trójkąta pomiędzy kuchennym AGD nie powinna być mniejsza niż 360 cm oraz większa niż 660 cm. Biorąc pod uwagę te kilka prostych kroków, nawet przy małej kuchni w kawalerce, będziemy w stanie urządzić funkcjonalne pomieszczenie, gdzie z przyjemnością będziemy wchodzić. 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

http://pimpmipad.pl/typy-sportowe/ http://hushsmsapk.com/swiadczenia-rodzinne-w-niemczech-co-warto-o-nich-wiedziec/ https://blogscooper.com/okna-drewniane-czy-plastikowe-co-jest-lepsze/