Okna XXI wieku

Współcześnie dokonując wymiany okien, powinniśmy zdecydować się na najnowsze ich modele. Zainwestowane pieniądze bardzo szybko zwrócą się w formie oszczędności.

Nowoczesny wygląd

Wymiana okien dziś kosztuje dużo więcej niż jeszcze kilkanaście lat temu. I w sferze projektowej i samego wykonania zaszły daleko idące zmiany. Zarówno w zakresie wyglądu okien, jak i ich funkcjonalności. Przede wszystkim współczesne okna są dużo węższe niż te, których używaliśmy kiedyś. Dzięki temu okno wygląda dużo bardziej nowocześnie, a jednocześnie minimalistycznie. Oznacza to, że do naszego mieszkania będzie docierać więcej światła, co jest niezwykle ważne zwłaszcza zimą. Jednocześnie współczesne okna są bardziej jednolite. Skrzydło okienne zostało ukryte, co czynie je bardziej ekonomiczne, a jednocześnie prościej nam jest dbać o jego czystość.

Dodatkowe wyposażenie

W 2017 roku mocą ustawy wprowadzono nowe przepisy, które zobowiązują producentów okien do tworzenia produktów bardziej energooszczędnych. Spowodowało to wzrost produkcji okien trzyszynowych, które doskonale chronią mieszkanie przed stratami ciepła w zimowych miesiącach. Warto też rozważyć zainstalowanie zewnętrznych rolet, które dodatkowo chronią ciepło, a w lecie nie pozwalają na nadmierne nagrzanie mieszkania. Na rynku istnieją też dodatkowe zabezpieczenia antywłamaniowe. Okna należy wyposażyć w stalowe zaczepy, które są praktycznie niemożliwe do sforsowania, bez całkowitego zniszczenia okna, a tym samym wywołania dużego hałasu. Jeśli chodzi o sam hałas, to przy instalacji okna powinniśmy upewnić się, jaki jest parametr Rw okna. Liczba ta informuje nas o właściwościach wyciszających produktu. Im jest wyższa, tym lepiej dane okno, tłumi hałasy pochodzące z zewnątrz. Komfort mieszkania daję już wskaźnik na poziomie 33, ale jeśli mieszkamy w pobliżu ruchliwej drogi, czy w centrum miasta, to zaleca się zamontować okna ze wskaźnikiem większym niż 40.

http://cuncambias.org/wybieramy-nowoczesne-lampy-ogrodowe/ noclegi augustów http://ultimate-demi.org/wybieramy-nowoczesne-palenisko-na-taras/