Lekkie wózki spacerowe – jaki wybrać?

Lato sprzyja spacerom i pokazywaniu dziecku otaczającego nas świata. Wybór wózka spacerowego nie powinien być jednak przypadkowy. Obecnie producenci oferują nam nowoczesne i lekkie konstrukcje, które zapewnią komfort, bezpieczeństwo, ale i doskonałe wrażenia z jazdy. Jakich rozwiązań szukać w nowoczesnych wózkach spacerowych? Oto kilka wskazówek!

Spacer to przygoda!

Jaki powinien być idealny wózek spacerowy? Z pewnością lekki i wytrzymały – zastosowane materiały powinny być odporne na zmienne warunki atmosferyczne i na zużycie. Nowoczesne wózki spacerowe oferowane przez firmę espiro.pl tworzone są na aluminiowych stelażach, gwarantujących zarówno niską wagę, jak i wysoką odporność na uszkodzenia. Zastosowanie aluminium pozwoliło na znaczne zmniejszenie wagi wózka, co niebagatelnie przekłada się na wygodę jego prowadzenia, składanie.

Aby móc poznawać nowe otoczenie wózek powinien być zaopatrzony w wytrzymałe koła. Wśród rekomendowanych rozwiązań wiele mówi się o kółkach piankowych, dodatkowo opatrzonych solidnym systemem amortyzacji. Kółka piankowe pozwolą na wygodne poruszanie się poza utartymi ścieżkami i chodnikami i spacerowanie po nieutwardzonych drogach. Przednie koła posiadają oś obrotu 360 stopni, przez co manewrowanie takim wózkiem po trudnym terenie nie będzie żadnym problemem.

Bezpieczeństwo dziecka na pierwszym miejscu

Jak wózek dba o bezpieczeństwo naszego dziecka? Podstawą są oczywiście pasy bezpieczeństwa, najczęściej pięciopunktowe i z możliwością regulacji. Pasy uzupełniono o pas krokowy. Dla wygody i komfortu wózek uzupełniono o barierkę  i regulowany podnóżek. Aby chronić przed silnym słońcem wystarczy rozłożyć obszerną budkę, wyposażoną w okienka wentylacyjne. Tkanina budki zabezpieczona jest przed działaniem promieni UV.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *