Jak urządzić małe kuchnie w bloku?

Znajdujące się w bloku mieszkania charakteryzują się małą powierzchnią. Nic dziwnego więc, że znaleźć tam można małe kuchnie w bloku. Jak urządzić taką kuchnię, aby przebywanie w takim pomieszczeniu sprawiało nam przyjemność? Warto w odpowiednim sposób się do tego przygotować.

Małe kuchnie w bloku i ich zabudowa

Zabudowa takiej kuchni nie powinna być wykonana od samego sufitu po samą podłogę. Wydawać by się mogło, że w tak małym pomieszczeniu będzie to idealne rozwiązanie, ponieważ zyskamy więcej miejsca na przechowywanie różnego rodzaju rzeczy. Jednak duże szafki posiadające pełne oraz jednolite fronty razem z zabudowaną lodówką lub też innymi sprzętami AGD przytłaczają takie wnętrze. Warto postawić więc na malutkie i niskie szafki, których bryła nie będzie tak prosta. Takie rozwiązanie sprawia, że małe kuchnie w bloku są optycznie jeszcze większe niż to się wydawać może w rzeczywistości.

Drzwi od szafek

Mała kuchnia w bloku to ograniczona przestrzeń, dlatego nie powinniśmy dodatkowo utrudniać sobie użytkowania tego miejsca. Ważny jest więc odpowiedni dobór drzwi od szafek postawionych w tym miejscu. Gdzie się tylko da powinniśmy zdecydować się na osłony przesuwne, rolety, żaluzje. Drzwi skrzydłowe otwierane na którąkolwiek stronę będą zabierać nam dodatkowe miejsce, co często może spowodować, że nie będziemy dostrzegać całej zawartości szafki lub będziemy blokować jednocześnie dostęp do innych miejsc w naszej małej kuchni. Warto pomyśleć także o oszklonych drzwiach kuchennych do szafek. 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *