Jak prawidłowo ubrać się na lekcje jazdy konnej?

Regularne lekcje jazdy konnej lub też samodzielna jazda to spora dawka ruchu dla naszego organizmu i doskonały sposób na to, aby jak najdłużej zachować zdrowie i dobre samopoczucie. Jazda konna określana jest jako sport ogólnorozwojowy, pozwalający na wzmocnienie mięśni grzbietu, brzucha, nóg. Dodatkowo jazda konna jest sportem, który może być uprawiany bez względu na wiek!

Lekcje jazdy konnej w stadninie

Najprostszym sposobem na rozpoczęcie przygody z hippiką jest zapisanie się na indywidualne lekcje jazdy konnej w stadninie, najlepiej położonej niedaleko naszego miejsca zamieszkania. Pierwsza wizyta to zazwyczaj poznanie stadniny i zapoznanie się z pracownikami stajni. Pierwsza rozmowa z instruktorem pomoże nam też przygotować do lekcji jazdy konnej. Jednym z najczęściej podnoszonych tematów jest ubiór – jak ubrać się na pierwsze jazdy na koniu?

Wygoda to podstawa!

Przygotowując się do pierwszych jazd nie musimy kupować profesjonalnego stroju – przyjdzie na to czas. Na początek wystarczą wygodne buty o twardej podeszwie, elastyczne spodnie i koszulka. Obowiązkowo na naszej głowie powinien znajdować się dopasowany kask. Kaski znajdziemy w stadninach. Pamiętajmy o tym, że podczas jazdy kask ma być zapięty pod naszą szyją!

Podejmując decyzję o regularnych jazdach warto zaopatrzyć się w bryczesy. W sklepach znajdziemy bryczesy damskie i męskie, których struktura pozwala na wygodną jazdę. Bryczesy damskie dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, przez co każda z pań znajdzie coś dla siebie. Dodatkowym atutem bryczesów jest zastosowanie wysokiej jakości materiałów odpornych na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowe paski silikonowe pozwolą na lepsze utrzymywanie się w siodle. Warto także zwrócić uwagę na buty – powinny chronić one kostki.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

https://polishcourse.pl/okna-narozne-i-przesuwne-wybierz-model-idealny-do-domu/ http://d41teachers.org/zasilek-rodzinny-w-niemczech-kto-moze-o-niego-wnioskowac/ http://gallbladdersymptoms.org/jakie-profity-czekaja-na-zatrudnionych-w-niemczech/