Domy drewniane tanie – czyli jak wybudować dom niższym kosztem

Wiele osób decyduje się teraz na domy drewniane tanie, ponieważ ich budowa nie pochłania takiego budżetu, jak tradycyjne budownictwo, czyli domu murowane. Coraz więcej osób woli postawić na tańsze, ale nie gorsze jakościowo budownictwo. Ale dlaczego domu drewniane kosztują tak tanio?

Inny materiał i schemat budowy

Domy drewniane tanie mają niższą cenę, ponieważ do ich budowy używa się całkiem innych materiałów. Oczywiście trzeba wybrać drewno najwyższej jakości i najlepsze, ale w dalszym ciągu cena będzie niższa. Domy drewniane są budowa metodą szkieletową, czyli łączy się ze sobą poszczególne elementy, które zostały wyprodukowane w fabryce pod konkretny projekt.

 

Domy drewniane tanie a domy murowane

Bardzo ciężko porównać ze sobą jedno z drugim, ponieważ wszystko jest wykonywane inaczej, a jedyny element, który łączy te 2 rodzaje budownictwa to te same fundamenty. Nie można powiedzieć, że domy drewniane są mniej trwałe od domów murowanych, ale wielu osobom właśnie się tak wydaje. Kolejną kwestią jest wygląd. Po wykończeniu elewacji, po ociepleniu domu i pomalowaniu go, wygląda wszystko tak samo. Z zewnątrz domy nie różnią się praktycznie niczym.

 

Domy piętrowe i parterowe

Projekty takich domów są różne. Można wybierać i szukać takiego, który będzie idealny. Propozycje dla siebie na pewno znajdą osoby, którym zależy na domu piętrowym i tak samo propozycje znajdą osoby, które wolą się zdecydować na dom parterowy z adaptacją poddasza. Możliwości jest naprawdę wiele. I naprawdę jest w czym wybierać.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jaki wózek na wakacje? Wózek spacerowy jaki wybrać? Jaka parasolka do wózka? dentysta Nowa Huta pudełka na wino