Depilacja laserowa została okrzyknięta najskuteczniejszą metodą depilacji skóry. Nie ma w tym nic dziwnego – w końcu jako jedyna metoda depilacji potrafi usunąć ciągle odrastające włosy w sposób permanentny. Wystarczy być tylko cierpliwym i regularnie chodzić na zabiegi depilacyjne. W przypadku golenia się żyletkami, piankami czy żelami wystarczają one z reguły na maksymalnie kilka/kilkanaście dni.
Depilacja laserowa – na co należy uważać?
Podczas depilacji laserowej warto jest uważać na przeciwwskazania, działania niepożądane, ale również zachowanie pozabiegowe, które może uwydatnić dyskomfort skóry czy spowodować groźne powikłania. Na początku warto zacząć od przeciwwskazań, które jednoznacznie określają czy dana osoba może czy nie może poddać się depilacji laserowej. Są nimi przede wszystkim choroby skóry, na które trzeba bardzo uważać – w końcu laser nakierowany jest właśnie na skórę! Do tego osoby, które mają cukrzycę, karmią piersią czy są w ciąży również nie powinny decydować się na depilację laserową. Ostatnim przeciwwskazaniem jest przyjmowanie farmakologii fototoksycznej – oznacza to, że niektóre leki zmieniają swój metabolizm pod wpływem promieniowania, które w przypadku depilacji laserowej nakierowywane jest na skórę!
Sprawdź: https://depilacja.pl/
Jeżeli chodzi o działania niepożądane to jedyne zarejestrowane działania niepożądane to chwile zmiany pigmentu czy też obrzęki i zaczerwienienia. Jednak najczęściej znikają one w dość szybkim czasie. Dla osób, które posiadają bolesne zaczerwienienia można zastosować specjalistyczne zasypki łagodzące ból i pieczenie jednocześnie ułatwiające gojenie się ran. Dzięki temu szybciej dojdą do siebie.
Podsumowanie
Jeżeli przestrzega się wszystkich najważniejszych przeciwwskazań to ryzyko pojawienia się bolesnych działań niepożądanych jest zredukowane do minimum. Dlatego depilacja laserowa jest uznawana za bezpieczną i sprawdzoną metodę usuwania zbędnego owłosienia z ciała zarówno kobiet jak i mężczyzn.