Czy wiesz, jak zabezpieczyć meble ogrodowe na zimę?

Okres letni dobiega końca – to najlepszy czas na to, aby zastanowić się, jak zabezpieczyć meble ogrodowe na zimę. Wśród rekomendowanych propozycji producentów są przede wszystkim nowoczesne pokrowce ogrodowe. Pozwolą one na zachowanie naszych mebli w doskonałej formie i sprawią, że ich żywotność zostanie znacznie przedłużona. Co warto wiedzieć o samych pokrowcach?

Pokrowce ogrodowe – sposób na to, jak zabezpieczyć meble ogrodowe na zimę

Ochrona mebli ogrodowych w czasie jesieni i zimy jest kluczowa, aby zachować elegancki wygląd mebli, ich wysoką jakość. Pozostawienie kompletów meblowych na świeżym powietrzu może wiązać się ze zniszczeniem struktury mebla, uszkodzeniami, wnikaniem brudu i wilgoci czy nawet pleśnią. Do niedawna większość z nas chowała meble ogrodowe do garażu, na strych czy do piwnicy – tam niestety były one tak samo narażone na uszkodzenia. Zastanawiając się jak zabezpieczyć meble ogrodowe na zimę podpowiadamy: przy pomocy pokrowców ogrodowych!

Nowoczesne pokrowce ogrodowe tworzone są z trwałych materiałów – zazwyczaj jest to tkanina poliestrowa o gęstym splocie. Zastosowanie tkaniny poliestrowej gwarantuje, że pokrowiec zabezpieczony jest przed uszkodzeniami mechanicznymi, ścieraniem. Splot nie przepuszcza brudu, sprawia, że kurz nie osadza się na powierzchni mebla. Warto również wspomnieć o tym, że pokrowce poliestrowe pozwalają na swobodną wymianę powietrza – oznacza to, że na powierzchni mebla nie będzie kondensować się wilgoć.

Pokrowce dopasowane do mebli

Wiedząc już, jak zabezpieczyć meble ogrodowe na zimę warto dopasować pokrowiec do konkretnego mebla. Producenci oddają w nasze ręce pokrowce dedykowane zarówno na sofy ogrodowe, jak i na fotele, krzesła, stoły ogrodowe. Dużym ułatwienie są również pokrowce na parasole ogrodowe, zarówno z nogą centralną, jak i nogą boczną.

 

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

http://4sch.pl http://pokrowce-ogrodowe.pl http://andrzejurbanowicz.pl