Ciekawe

Czy jeździectwo jest sportem dla Ciebie?

Szukając idealnej dyscypliny sportowej dla siebie, mamy olbrzymi wybór – jeździectwo to jedna z wielu opcji, coraz chętniej wybierana przez Polaków. Czy jeździectwo jest trudnym sportem? Gdzie możemy rozpocząć naukę jazdy?

Dlaczego warto postawić na jeździectwo?

Specjaliści od jeździectwa nie pozostawiają wątpliwości: ta dyscyplina sportowa wpływa pozytywnie na całe ciało! Jeździectwo to sport ogólnorozwojowy, pozwalający na budowanie kondycji, mięśni, ale też pozwalający na wzmacnianie mięśni kręgosłupa, ćwiczenia równowagi. Jeździectwo określane jest również sportem dla osób w każdym wieku – faktem jest, że naukę jazdy konnej mogą zacząć już kilkuletnie dzieci, jednak na lekcje nigdy nie jest za późno. Warto popytać w stajniach i stadninach w naszej okolicy – z pewnością znajdziemy zajęcia z instruktorem dla dzieci, młodzieży czy osób dorosłych.

Jak przygotować się do nauki jazdy konnej? Niezbędny okaże się odpowiedni strój! Podstawą jest toczek, czyli kask jeździecki. Toczek chroni głowę w czasie upadków – powinien być odpowiednio dopasowany rozmiarem, nie może uwierać. Pamiętajmy, aby toczek był zawsze zapięty pod szyją. O komfort w czasie lekcji zadbają wygodne bryczesy, czyli spodnie do jazdy konnej.

Kiedy hobby staje się pasją…

Jeśli w siodle czujesz się jak ryba w wodzie, może warto pomyśleć o szkoleniach i kursach, aby możliwe było startowanie w zawodach? Aby móc stanąć w szranki z innymi zawodnikami konieczna okaże się brązowa odznaka jeździecka. Odznaka ta uprawnia do startów w zawodach regionalnych do klasy L w skokach, jak również do startów w zawodach regionalnych do klasy P w ujeżdżaniu. Brak brązowej odznaki oznacza, że możemy startować wyłącznie w zawodach towarzyskich. Aby możliwe było zdobycie brązowej odznaki jeździeckiej, konieczne jest zdanie dwóch egzaminów praktycznych i jednego teoretycznego.

https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/ zobacz wiecje https://dajplus.pl/kiedy-przemysl-spotyka-dom-meble-loftowe-w-nowoczesnym-wydaniu/