CO ZROBIĆ ABY W TAŃCU CZUĆ SIĘ MĘSKIM? PRAKTYCZNE PORADY

Męskość. Rozumiana i interpretowana na wiele różnych sposobów. Każdy mężczyzna, i kobieta również męskość rozumie inaczej. Dla jednych męskość to będzie siła, umiejętność podejmowania decyzji w sytuacjach kryzysowych, bądź brawura lub podejmowanie ryzyka. Dla innych z kolei męskość będzie się przejawiać w ilości testosteronu, wielkości bicepsa bądź popędzie seksualnym. Nie mniej, nie bardziej pojęcie to jak najbardziej istnieje, i przejawia się również w tańcu. Testosteron pomimo, iż jest najważniejszym hormonem w ciele mężczyzny, nie powinien się przejawiać w tańcu na pierwszym planie, podobnie zresztą jak popularne i potocznie nazywane „męskie ego”. O tym, na co warto zwrócić uwagę eksponując siebie i swoją osobowość w tańcu, możemy się dowiedzieć korzystając z kursów tańca szkół tanecznych na terenie wielu miast w Polsce: https://taniec.com.pl/sr/salsa-by-egurrola/.

 

PEWNOŚĆ SIEBIE

Pierwszym krokiem, jaki musimy zrobić w kierunku wyeksponowania naszej męskości w tańcu jest zdobycie pewności siebie i podkreślenie swojej niepowtarzalności. Musimy pamiętać, że każdy z nas jest tak samo interesujący i na swój sposób czarujący. Ważne, aby na tyle wzmocnić poczucie własnej wartości i pewności siebie, by wszystkie nasze mocne strony choćby na chwilę przyćmiły strony słabsze. Pamiętajmy, że sposób w jaki podchodzimy do kobiet, bądź realizujemy swoje cele i zadania czy też nasza postawa w tańcu to konsekwencja tego w jaki sposób traktujemy siebie. A więc dobry i faktycznie udany taniec może się pojawić tylko w momencie, gdy doceniamy sami siebie.

 

MĘSKOŚĆ TO TAKŻE ODPOWIEDZIALNOŚĆ

            Jeśli chcemy przejawić swoją męskość również w tańcu musimy pamiętać o odpowiedzialności. Powinniśmy być odpowiedzialni za siebie, za to jak wyglądamy, co myślimy, jak tańczymy. Ale przede wszystkim musimy być odpowiedzialni za naszą partnerkę. Bardzo ważne jest aby dbać o kobietę z którą tańczymy, bez względu na to jaka relacja się pomiędzy nami zawiązuje – czy nam się podoba czy nie. Dbanie o kobietę, zapewnienie jej schronienia i bezpieczeństwa jest mocno zakorzenione w życiu każdego mężczyzny i w tańcu również z tych zachowań nie możemy zrezygnować.

Sprawdź pozostałą ofertę szkoły: https://taniec.com.pl

AKTYWNOŚĆ I DOMINACJA

            Umiejętność panowania nad swoim ciałem i ruchem w tańcu to podstawa. Niestety wielu facetów ma z tym problemem krępując się swojego ciała i swoich słabo skoordynowanych ruchów. Zachowanie z goła nierozsądne. Musimy pamiętać, że w życiu nie chodzi o to, aby być najlepszym w każdej dziedzinie. Istotne jest w tańcu, aby skupić się na odczuwaniu relaksu i satysfakcji, a odwaga i pewność siebie przyjdą same. W tańcu towarzyskim nie zapominamy oczywiście o naszej partnerce, którą musimy odpowiednio pokierować w tańcu, tak, aby był on jeszcze bardziej wyraźny.

Pamiętaj, że męskość leży u podstaw każdego mężczyzny, to nasza natura, dlatego tak ważne jest, aby potrafić ją odnaleźć i we właściwi sposób wykorzystać. Dzięki temu zrobimy nie tylko świetne postępy w tańcu towarzyskim, ale wiele spraw z naszego życia codziennego znajdzie dobre bądź lepsze rozwiązanie.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

http://sigrs-gisor.org/nowoczesny-zestaw-garnkow-kuchennych/ http://profesjonalnetarasy.pl/jak-dbac-o-meble-z-technorattanu/ https://mhe-spu.org/spadek-w-formie-dlugow-co-zrobic/