Zatrudnienie za granicą – czy to dobry krok?

W związku z coraz większymi trudnościami ze znalezieniem satysfakcjonującej pracy w kraju oraz oczekiwaniami finansowymi, które nie są spełniane przez pracodawców, coraz więcej osób zastanawia się nad emigracją zarobkową. Czy wyjazd do pracy za granicą to dobry pomysł?

Poszukiwani specjaliści i pracownicy fizyczni!

Obecnie na europejskich rykach poszukiwani są przede wszystkim specjaliści z takich dziedzin jak IT, ekonomia, medycyna, prawo. Zagraniczni pracodawcy chętnie przyjmują również na staże, co może okazać się niezwykle pomocne w dalszym poszukiwaniu pracy za granicą. Niemniej pracy znajdzie się dla pracowników fizycznych, szczególnie w branży budowlanej. Tu warto dodać, że polskie firmy budowlane wchodzące na zagraniczne rynki są bardzo dobrze oceniane – wpływa na to przede wszystkim terminowość oraz doświadczenie. Kolejną grupą osób poszukiwanych są pracownicy sezonowi – tu oczywistym jest, że są oni zatrudniani najczęściej w okresie od marca do późnego września, najczęściej podczas zbiorów warzyw i owoców.

O czym pamiętać podczas podejmowania pracy za granicą?

Od wielu lat na polskim rynku działają liczne biura pośrednictwa pracy zagranicznej – skorzystanie z ich pomocy najczęściej nie jest bezpłatne, jednak daje nam gwarancję na to, że pracodawca jest sprawdzony i wywiąże się ze swoich zobowiązań. Drugim istotnym aspektem jest wiedza dotycząca odprowadzania podatków oraz możliwości związanych z jego zwrotem po powrocie do Polski. O zagadnieniach prawnych przeczytamy na stronie www.zwrotpodatkow.pl. Na miejscu warto również pomyśleć o założeniu konta w banku, aby pracodawca mógł od razu wpłacać tam zarobione przez nas pieniądze. Dzięki temu nie będziemy również musieli martwić się o przechowywanie zarobionej gotówki.

Zwrot podatku z zagranicy – jak odzyskać pieniądze?

Pracowałeś za granicą? Tak samo jak w Polsce, możesz odzyskać zwrot nadpłaconego podatku! Dowiedz się więcej o tym, jak odzyskać nadpłacony podatek z zagranicy:

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *