Zamieszkaj w domu drewnianym i poznaj jego zalety

Domy drewniane coraz częściej pojawiają się w polskiej przestrzeni architektonicznej – zaskakują piękną i prosta formą, przyciągają wzrok interesującymi rozwiązaniami. Nie powinno więc dziwić, że coraz więcej osób decyduje się na ten rodzaj budowy. Co musimy jednak wiedzieć przed podpisaniem umowy z firma budowlaną?

Budowa domu – przygotuj się finansowo i psychicznie!

Budowa domu kojarzona jest przede wszystkim z dużymi kosztami – zaciągnięcie kredytu to jednak nie jedyne, co nas czeka. Większość inwestorów prywatnych opowiada po latach o problemach z wykonawcami, niedotrzymywaniem terminów – musimy mieć naprawdę stalowe nerwy w wielu przypadkach. Alternatywą dla klasycznego domu murowanego, który budowany będzie latami, będzie dom drewniany całoroczny. Ten rodzaj budowli zaoferują nam producenci specjalizujący się w technologiach skandynawskich. Każdy producent domów szkieletowych dostarczy nam katalog projektów. Znajdziemy w nim domy parterowe, domy z poddaszem, domy piętrowe. Wszystkie one posiadają garaż lub podjazd przy domu dla samochodu. Firmy takie mawit.com.pl proponują swoim klientom kompleksowe wykończenie domu wewnątrz, łącznie z instalacją schodów czy malowaniem ścian. Dom drewniany może być wzniesiony bez względu na porę roku – wszystko z powodu wykorzystania drewna jako głównego budulca. W przypadku tego typu domów jedynym elementem murowanym są fundamenty.

Koszty budowy i docieplenia

Koszty budowy domu drewnianego uzależnione są przede wszystkim od jego metrażu, ale również wybranych opcji dociepleniowych ścian. Większość producentów zaproponuje nam wiele interesujących rozwiązań grzewczych. Szacuje się, że koszt wybudowania domu drewnianego jest o 35% niższy w stosunku do analogicznego domu murowanego. To spora oszczędność!