Zagadkowe rzeźby ogrodowe

Wystarczy odrobina naszej inwencji, żeby zwyczajny ogród stał się przestrzenią zaskoczenia, zamyślenia i zapatrzenia. Każde miejsce zdynamizują atrakcyjne rzeźby ogrodowe. Warto je ustawić w różnych fragmentach ogrodu. Stworzą wówczas rodzaj ogrodowej zagadki, którą będziemy odkrywać stopniowo podążając szlakiem rzeźb. Niczym podczas wycieczki na górę Ślężę, gdzie spotykamy po drodze posągi niedźwiedzi, będące wyrazem pogańskiego kultu.

Rzeźba organiczna

Ślężańskie figury kultowe przypominają nieco rzeźby organiczne, które do sztuki oficjalnej wprowadził Henry Moore. Tworzył on sztukę do eksponowania w otwartej przestrzeni. Jego rzeźby powstawały na zasadzie jednej bryły, miękkiej i obłej, jakby naturalnej. Taką sztukę można kopiować we współczesnych ogrodach. Rzeźbę naśladującą formę organiczną dopełnią nowoczesne meble ogrodowe.

Rzeźba ludowa

Piękne rzeczy w ogrodzie powinny ze sobą sąsiadować. Niezwykle naturalny zestaw kawowy z rattanu czy komplet wypoczynkowy z technorattanu – to najlepsze miejsca do tego, żeby podziwiać sztukę w ogrodzie. Delektując się przy tym mocną kawą lub wyciszającą herbatą z melisy. W ostatnich latach powraca moda na sztukę ludową. Odkrywa się jej piękno i prezentuje jej dzieła, także w ogrodach. Drewniane rzeźby kryją w sobie wiele tajemnicy. Wyrażają nieszablonowe podejście do życia, przepełnione metafizyką i autentyzmem.

Rzeźba wiatrowa

Coraz częściej w ogrodach spotkamy też sztukę poruszaną wiatrem, naszą wyobraźnią i recyklingiem. Nowoczesne rzeźby wiatrowe naprawdę intrygują. Powstają niekiedy z rozmaitych śmieci i odpadów, którym artysta nadaje drugie życie. Odnowione elementy, zestawione w zaskakujących konfiguracjach, tworzą nieziemską kompozycję. Idealną do awangardowych