Zadbaj o zdrową dietę swoją i swoich bliskich

Zdrowe żywienie i dieta od dłuższego czasu są jednym z głównych tematów poruszanych zarówno w gabinetach lekarskich, jak i w szkołach czy przedszkolach. Lawinowo rosnąca ilość dzieci cierpiących na otyłość każde nam zrewidować nasze poglądy na żywienie i jeszcze raz zastanowić się, co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Lekarze nie pozostawiają złudzeń: spożywanie nadmiernej ilości przetworzonej żywności to najkrótsza droga do podwyższenia masy ciała i problemów takich jak np. próchnica. Jak tego uniknąć?

Prawidłowa dieta – co powinno się na nią składać?

Jak powinna wyglądać zbilansowana, prawidłowa dieta? Przede wszystkim powinna być ona pełna warzyw i owoców, najlepiej nieprzetworzonych. Takie produkty muszą znajdować się na naszych talerzach każdego dnia. Warzywa i owoce są skarbnicą witamin, błonnika, mikroelementów. Kilka razy w tygodniu warto spożywać produkty zbożowe, nabiał, ryby, chude mięso. Ważne jest także nawodnienie organizmu. Najlepszym sposobem na ugaszenie pragnienia będą herbaty, woda mineralna. Wybierając soki zwracajmy uwagę na zawartą w nich ilość cukru.

Samodzielne przygotowywanie posiłków

Dużym problemem jest jedzenie przetworzone – najczęściej są to gotowe dania, które wystarczy włożyć do mikrofalówki. Takie produkt zawierają znikome ilości witamin, pełne są za to sztucznych konserwantów, cukru. Aby jednak gotowanie było przyjemnością przede wszystkim powinniśmy odpowiednio zaopatrzyć naszą kuchnię. Doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty sklepu gerlach.pl, który zaoferuje nam nowoczesne zestawy garnków, patelnie, noże. W ofercie producenta znajdziemy także eleganckie zestawy sztućców, które uprzyjemnią każdy posiłek. Dopełnieniem zdrowej diety powinna być aktywność fizyczna, dopasowana do naszego wieku i kondycji.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *