Zabezpiecz swoje mieszkanie przed zalaniem, kradzieżą, pożarem…

Obecnie właściciele mieszkań blokowych mają naprawdę wiele możliwości związanych z zabezpieczeniem swojego mieszkania przed pożarami, włamaniami, zalaniem. Przede wszystkim wynika to z licznych możliwości jakie dają instalacje domów inteligentnych – czujniki możemy rozmieścić praktycznie w każdym pomieszczeniu i ustawiać parametry ich pracy. Co warto wiedzieć o domach inteligentnych?

Możliwości domów inteligentnych

Zadaniem instalacji inteligentnych jest przede wszystkim ułatwianie nam życia. W praktyce oznacza to szansę na sterowanie roletami zewnętrznymi, bramami wjazdowymi czy centralnymi zamkami z wysokości… naszego fotela! Wszystko za sprawą aplikacji dedykowanych dla konkretnych systemów inteligentnych. Sterowanie bramami to jednak nie wszystko – system doskonale radzi sobie również z zaworami gazu, wody. W momencie zagrożenia zalaniem czy pożarem informuje on głośnym sygnałem – ten rodzaj czujników jest także dostępny poza całościowym systemem – warto zapytać o niego w sklepach elektrycznych i innych.Czujniki gazu, tlenku węgla czy wody pozwalają na zminimalizowanie ryzyka zniszczenia mieszkania i utraty zdrowia czy życia. To jedno z najpopularniejszych zabezpieczeń stosowanych w polskich domach.

Jak uchronić mieszkanie przed kradzieżą?

Włamania i kradzieże są nadal jednym z najczęstszych przyczyn utraty dobytku. Na szczęście topowi producenci drzwi oraz okien co chwilę zaskakują nas nowymi rozwiązaniami, mającymi na celu zwiększenie naszego bezpieczeństwa. Współcześnie okna i drzwi antywłamaniowe posiadają nie tylko niezwykle stabilną konstrukcję, ale przede wszystkim liczne zapadki i elementy mocujące, których zadaniem jest wzmocnienie konstrukcji ram i elementów ruchomych. Warto także wiedzieć, że szyby antywłamaniowe nierzadko są także elementem okien pasywnych.