W poszukiwaniu łóżka do sypialni z materacem – co wybrać?

Wysokiej jakości materac do spania znaleźć nietrudno – dzisiaj znajdziemy je w sklepach stacjonarnych i internetowych, również wprost u producentów. Dobór materaca nie powinien być przypadkowy – produkt ten będzie wpływał na nasz kręgosłup, poziom wypoczęcia. Jakie materace cieszą się dzisiaj największym zainteresowaniem?

Łóżka do sypialni z materacem – kierować się ceną czy zaletami?

Zdecydowana większość z nas podczas szukania materaca kieruje się ceną. Rozstrzał cenowy jest olbrzym – od produktów od 200-300 złotych, po materace kosztujące kilka tysięcy złotych. Warto w tej puli wyśrodkować nasze oczekiwania i możliwości. Materace piankowe są zdecydowanie najtańsze, jednak musimy pamiętać o tym, że bardzo szybko mogą tracić swoją sprężystość i elastyczność. Duża ilość klientów decyduje się na materace sprężynowe – od lat cenione są one za wysoką jakość i długowieczność. Producenci nieco odświeżyli taki model, poprzez zastosowanie kieszeni. Dzięki temu każda sprężyna zostaje umieszczona w komorze, przez co nie ma styku z innymi elementami i nie powoduje powstawania dźwięku. Większość materacy kieszeniowych jest skonstruowana w taki sposób, aby sprężyny uginały się niezależnie od siebie. Dzięki temu materac ugina się jedynie w miejscu nacisku. Dużym zainteresowaniem cieszą się materace warstwowe, w których producenci umieszczają np. materiały termoplastyczne, naturalne włókna wełniane, trawę morską. Każda z warstw ma konkretne zadanie.

Łóżka do sypialni z materacem często sprzedawane są jako zestaw – to spore ułatwienie dla każdego kupującego, szczególnie nie mając wiedzy dotyczącej samych materacy. Opcję kupna materaca z łóżkiem oferuje między innymi sklep visby.pl.

Drewno, deski meblowe – z czego wykonane jest wygodne łóżko?

Obecnie modne są meble z litego drewna – tworzywo to cenione jest za wysoką odporność na uszkodzenia, działanie wilgoci. Producenci dokładają wszelkich starań, aby łóżka z litego drewna były nie tylko funkcjonalne, ale i eleganckie.