Uszyj to sama – len- czy warto?

Wśród powodów, które najczęściej wymieniane są przez osoby, które same szyją sobie ubrania najczęściej powtarzają się dwa argumenty. Często najważniejszym powodem jest to, że takie osoby nie znajdują odpowiednich ubrań w sklepach, albo ze względu nietypowej figury albo nietypowego stylu. Drugim częstym powodem, dlaczego wiele osób woli szyć sama jest cena dobrych jakościowo ubrań, która potrafi być wielokrotnie wyższa od ceny samych materiałów do uszycia tego ubrania. Oba te argumenty przemawiają za tym by szyć sobie ubrania z tkaniny lnianej, na rynku dość trudno znaleźć lniane ubrania, a jeśli już są dostępne, zwykle są bardzo drogie.

Dlaczego warto wybrać len?

Tkanina lniana jest bardzo ceniona, zwłaszcza latem i podczas wyjazdów do ciepłych krajów. Len bardzo dobrze oddycha, a skóra go lubi. Dlatego też osoby które mają wrażliwą skórę, także z problemami związanymi z atopowym zapaleniem skóry bardzo chętnie wybierają ten rodzaj tkaniny. Niestety len nie jest pozbawiony wad, ten 100% bardzo łatwo się gniecie i trudno go uprasować, ale właśnie taki jest najlepszy dla naszej skóry.

Łatwo można sprawdzić czy tkanina lniana została zrobiona ze 100% lnu, czy ma w sobie domieszki innych materiałów. Domieszki dodaje się najczęściej po to by len mniej się gniótł. Dlatego wystarczy zmiąć tkaninę, jeżeli się nie pogniecie, to mamy pewność, że len został wzbogacony o jakieś syntetyczne domieszki..

Co warto szyć z tkaniny lnianej?

Tkanina lniana jest szczególnie ceniona przy szyciu odzieży letniej,jest lekka, przewiewna, dzięki czemu skóra lepiej oddycha i mniej się poci. Co ważne, len jest bardzo uniwersalny, w zależności od grubości tkaniny można z niego uszyć koszulę, sukienkę, spódnicę czy nawet spodnie. W sklepach zwykle łatwo dostępne są co najwyżej lniane koszule, ale przy odrobinie zapału można stworzyć pełną letnią garderobę z lnu, i to za ułamek ceny z galerii.

Z tkaniny lnianej warto też uszyć pościel, zwłaszcza w przypadku problemów z atopowym zapaleniu skóry. Zwłaszcza latem, sen w lnianej pościeli jest bardzo przyjemny, a do tego łagodzi objawy choroby.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *