Urządzenia drukujące na potrzeby firmy

Wybór odpowiednich drukarek do pomieszczeń biurowych jest niezwykle istotny, gdyż nadal wiele spraw załatwianych jest na przysłowiowym papierze, na których widnieje pieczątka i podpis firmy. Chodzi tutaj o dokumenty księgowe i kadrowe oraz faktury. Codziennie drukowane są setki i więcej stron dziennie. Na jakie więc drukarki i materiały eksploatacyjne warto postawić?

Drukarki atramentowe

Jeśli chodzi o urządzenia wielofunkcyjne atramentowe, to obecnie mamy szeroki wachlarz wyboru. Dostępne są bowiem drukarki przeznaczone stricte do domowego użytku, jak również wielofunkcyjne kombajny dla firm czy też rządzenia zapewniające najwyższej jakości wydruki fotograficzne. W przypadku modeli drukarek o bogatszym wyposażeniu, możliwe jest zastąpienie nimi nawet kilku innych urządzeń, co z kolei pozwala na zmniejszenie kosztów. Firmowe drukarki powinny być wyposażone we faks, a jeśli często potrzebny jest obustronny druk, to należy zaopatrzyć się w drukarkę zaopatrzoną w dupleks, dzięki czemu nie będzie konieczne własnoręczne przekładanie kartek.

Urządzenia laserowe dla firmy?

Obecnie urządzenia wielofunkcyjne laserowe oferują firmom szereg możliwości, gdyż jednocześnie mogą pełnić funkcje drukarki, kopiarki, faksu i skanera. Modele laserowe są znacznie szybsze od tych atramentowych, co zmniejsza czas oczekiwania i ryzyko przegrzania urządzenia. Zaleta urządzeń laserowych jest to, że zostały przygotowane do wydruku większych wolumenów, co przekłada się na zwiększoną wydajność. Wadą może być natomiast stosunkowo wysoka cena, którą przyjdzie nam zapłacić za laserowe urządzenia wielofunkcyjne. Jest to więc godna polecenia opcja dla większych firm, gdzie drukuje się sporą ilość dokumentów.

A może drukarki laserowe czarno-białe?

Alternatywą dla urządzeń wielofunkcyjnych są drukarki laserowe czarno-białe, które są znacznie od nich szybsze. Inną ich zaletą jest to, że można liczyć na redukcję kosztów druku. Takie urządzenia dostępne są już w stosunkowo niskich cenach i są one polecane do biur, gdzie za wiele się nie drukuje. Obecnie możliwe jest nawet wyposażenie firmy w urządzenia laserowe, które nie wymagają oprócz kabla zasilającego żadnego dodatkowego okablowania. Jest to duże ułatwienie, gdyż wałęsające się kable na biurku potrafią być prawdziwym utrapieniem dla użytkowników. Wystarczy Wi-Fi i oprogramowanie dostarczane do urządzenia. Dużym ułatwieniem jest także wbudowany ekran dotykowy i intuicyjna obsługa. Artykuł powstał we współpracy ze Bimit-Mita