Stwórz własną saunę!

Większość producentów saun oferuje z góry przygotowane projekty swoich produktów. Nic w tym dziwnego – są one przecież „z góry” dopasowane do potrzeb Klientów. Są jednak również i tacy producenci saun, którzy umożliwiają swoim Klientom zaprojektowanie własnej sauny – według własnych wymagań i potrzeb.

Rozmiar

Pierwszą cechą sauny, którą Klient może sam zdefiniować, jest oczywiście jej rozmiar. I nie chodzi tu o wymiary ustalone „z góry” przez producenta, ale o wymiary które definiuje sam Klient, dostosowując je do posiadanego przez siebie domu czy mieszkania. Takie rozwiązanie jest w pełni elastyczne i jest pierwszym krokiem na drodze do zaprojektowania i stworzenia własnej, wyjątkowej sauny.

Biorąc pod uwagę rozmiar i poszczególne wymiary sauny, należy również pamiętać o tym, że Klient może dowolnie określić jej położenie względem najważniejszych punktów orientacyjnych danego pomieszczenia. Położenie to jest zależne przede wszystkim od posiadanej instalacji i jej układu a także kosztów, jakie chcemy przeznaczyć na dostosowywanie pomieszczenia do nowego projektu.

Dodatkowe wyposażenie

„Otwarty” producent saun daje również możliwość wniesienia do danego projektu istotnych elementów wyposażenia, jakie zechce posiadać dany Klient. Takim elementem może być na przykład klasyczne, surowe krzesło relaksacyjne, ale też bardziej rozbudowane elementy takie jak piec, olejki zapachowe i urządzenia do ich rozprowadzania.

W projekcie dużą rolę będzie miało również rozmieszczenie poszczególnych dodatków. Dlatego każdy Klient, który decyduje się na własne zaaranżowanie sauny, powinien dokładnie określić, w którym miejscu powinien dany element się znajdować. Co ważne – projekt ten będzie również analizowany przez doświadczonego pracownika, który skoryguje ewentualne błędy, których nie da się wprowadzić do „realnego” projektu.

Układ witryn i wykończenie

Warto pamiętać również o odpowiednim układzie witryn. Musimy jasno określić, czy chcemy połączyć ze sobą wszystkie witryny w jedno i stworzyć dużą, przejrzystą ścianę, czy też wolimy rozbić je na kilka części, tworząc bardzo zróżnicowaną i niejednorodną kompozycję. W ten sposób możemy na przykład określić, gdzie dane drzwi powinny się znajdować według nas.

Jeśli producent saun umożliwi nam przygotowanie własnego projektu, zapyta się on nas również o wykończenie sauny – zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne. W tym przypadku będziemy mieć do dyspozycji kilka rodzajów drewna, którymi będziemy mogli wyłożyć zarówno wnętrze, jak i elewację zewnętrzną naszej sauny. Artykuł powstał we współpracy ze Megiw

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *