Salon industrialny bez wykończenia

Styl industrialny kojarzony jest z surowością, chłodem i czasem brakiem pieniędzy na wykończenia. Jak się jednak okazuje jest to przemyślany trik architektoniczny. Salon industrialny w naszych domach tak naprawdę będzie kojarzony z otwartością, wolnością, elegancją, a nawet ekskluzywnością i luksusem.

Salon industrialny z brakami

Tak naprawdę dobrze urządzony salon industrialny będzie charakteryzował się surowością, chłodem, jak również brakami w wykończeniu. Niech cegły, rury, elementy wentylacji pozostaną na wierzchu. Nie trzeba dbać o ich ukrycie pod tynkiem lub farbą. Takie pozostawienie rzeczy na wierzchu w tym przypadku jest bardzo wskazane. Tą  surowość tak kojarzoną z chłodem skandynawskiej bieli można z kolei przełamać takimi kolorami, jak ciemna czerwień, turkus, dzięki czemu choć w drobny sposób uda nam się ocieplić te industrialne wnętrza. 

Ciekawe dodatki

Salon industrialny musi mieć bardzo ciekawe i rzadko spotykane dodatki. Na pierwszy rzut oka muszą pójść duże lampy w stalowych, aluminiowych oprawach. Jeżeli nie mamy takich lamp, to możemy postawić na duże lampy w czarnych oprawach. Nie można zapomnieć, że jest to styl kojarzony z minimalizmem, dlatego nie można przesadzać z ilością dodatków. Jeżeli jednak w nasze ręce wpadnie stara maszyna do szycia lub metalowe krzesło ze starych, pofabrycznych wnętrz, szafka na ubrania, metalowa miska na owoce, to jak najbardziej taki dodatek możemy zaprosić do swojego salonu, gdzie będzie z dumą prezentował nasze industrialne podejście do aranżacji w salonie. 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *