Przestrzeń pracy dla freelancera

Dynamicznie rozwijający się rynek daje dzisiaj ogromne możliwości wygodnej pracy z dala od korporacyjnego świata. Coraz większa rzesza z nas zamienia etat na własną działalność. Aby praca w zaciszu własnego pokoju faktycznie przynosiła zadowalające efekty, każdy wolny strzelec pracujący w domu powinien stworzyć dla siebie optymalne warunki sprzyjające skupieniu. Jak to zrobić? Sprawdź!

Spokój i cisza

Pierwszym etapem urządzania domowego biura jest wydzielenie kawałka przestrzeni odizolowanej od reszty mieszkania. Krzątający się domownicy, dźwięki telewizora albo biegający pod nogami pies mogą skutecznie odciągać od obowiązków. Jeśli to możliwe, gabinet warto urządzić w osobnym pomieszczeniu. Mieszkańcy mniejszych mieszkań powinni wydzielić miejsce do pracy w cichym pokoju umiejscowionym z dala od ciągów komunikacyjnych. Ciekawym pomysłem jest odseparowanie kącika za pomocą przesuwnych, półprzezroczystych paneli.

Estetyczne i praktyczne meble do gabinetu

Meble do gabinetu powinny  łączyć w sobie dwie cechy – modny design (aby praca była przyjemna) oraz funkcjonalność (żeby maksymalnie ułatwić sobie codzienne zadania). Podstawowymi elementami, których nie może zabraknąć w domowym biurze, są biurko i wygodne krzesło. Aby zapewnić sobie wygodę, wybierz model biurka z szerokim blatem. Kilkugodzinne siedzenie w jednej pozycji jest sporym obciążeniem dla kręgosłupa. Fotel biurowy z podłokietnikami oraz regulowaną wysokością i kątem odchylenia oparcia zapewni najwyższy komfort. Kolejnym ważnym elementem aranżacji jest oświetlenie – na blacie koniecznie powinna znaleźć się lampka generująca naturalne, ciepłe światło padające na notatki, klawiaturę i myszkę. Ważne, aby światło lampki nie było intensywniejsze od pracującego monitora. Specjalne regały z przegródkami na segregatory pomogą utrzymać idealny porządek wśród setek dokumentów, teczek i notatek.