Projekt kariera – mode on!

Kariera- to słowo ma w sobie pewną magię, która przyciąga każdego. Jak rozumiemy karierę? Dla większości z nas oznacza to zdobycie piastowanie odpowiedzialnego stanowiska, uznanie szefa i współpracowników, wykonanie ciekawej i dobrze płatnej pracy. Dlatego też wyszukujemy pewne nisze, w których łatwo możemy przedrzeć się na szczyt. Jedną z takich nisz są projekty.

Project Manager

Dlaczego akurat projekty? Otóż to one właśnie są dzisiaj pierwszym krokiem do wprowadzenia nowych produktów, zmian, innowacji,zdobycia odpowiednich funduszy itp. Dlatego też osoby, które rzeczywiście posiadają wiedzę odpowiednią do tego, aby tworzyć projekty i koordynować pracę nad nimi są naprawdę poszukiwane przez wiele firm.

PRINCE2 – złoty standard

Warto wiedzieć, że dzisiaj złotym standardem w zakresie metodyki realizacji projektów jest PRINCE2. System ten stosowany jest do tworzenia przeróżnych projektów z różnych branż w wielu krajach Unii Europejskiej oraz narodów spoza Unii, które znane są w świecie innowacji i biznesu. Dlatego też warto zdobyć certyfikat PRINCE2. Do szkolenie prowadzi między innymi firma https://inprogress.pl/prince2.html.

Certyfikat PRINCE2

Certyfikat PRINCE będzie dla każdego pracodawcy potwierdzeniem, że rzeczywiście znamy się na realizacji projektów i można powierzyć nam odpowiedzialne stanowisko. aby go uzyskać trzeba jednakże zdać wa egzaminy.

PRINCE 2 egzamin

Dla wielu osób ta wiadomość jest dużym zaskoczeniem. Większość kursów dzisiaj bowiem nie przewiduje żadnych egzaminów na koniec. Jednak fakt, że aby zdobyć certyfikat PRINCE2 należy zdać egzamin jest potwierdzeniem tego, że rzeczywiście certyfikat ten ma swoje znaczenie i rangę. Warto jednak podkreślić, że uczestnictwo w kursie nie jest konieczne- można przygotować się do egzaminu samemu.

PRINCE2 Foundation

Pierwszym egzaminem jest właśnie egzamin PRINCE2 Foundation. Potwierdza on znajomość podstawowych terminów oraz zasad PRINCE2. Egzamin ma formę testu składającego się z 75 pytań jednokrotnego wyboru. Uznawany jest jako stosunkowo niezbyt trudno.

PRINCE2 Practitioner

Jednak to nie wszystko. Aby zdobyć pełen certyfikat trzeba jeszcze zdać egzamin PRINCE2 Practitioner Tu już musimy wykazać się umiejętnością praktycznego zastosowania zasad PRINCE2. Tu bowiem musimy pisemnie uzasadnić podejmowane w opisanych sytuacjach działania i decyzje. Na koniec jednak otrzymujemy certyfikat PRINCE2, który utoruje nam drogę na ciekawe stanowiska.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *