Powiększanie piersi – niezwykle popularny zabieg medycyny estetycznej

Pełny i kształtny biust to marzenie wielu kobiet i obiekt pożądania mężczyzn. Jednak nie każda kobiet może się nim pochwalić. Niekiedy niezadowalająca wielkość i kształt biustu są konsekwencją karmienia piersią czy dużych wahań wagi, innym razem uwarunkowane są genetycznie. Istnieje jednak prosty sposób na zrealizowanie marzenia o atrakcyjnym biuście – to powiększanie piersi.

Powiększanie piersi implantami

Powiększanie piersi na drodze wszczepienia implantów to najbardziej znany i najczęściej wybierany sposób powiększania biustu. Metoda ta polega na osadzeniu implantów silikonowych czy wypełnionych solą fizjologiczną w gruczole piersiowym. Implanty te są całkowicie bezpieczne i wytrzymałe, odporne na pęknięcia, uszkodzenia czy zniekształcenia. Implanty dostępne są w kształcie anatomicznym, przypominającym łzę oraz okrągłym, a także o powierzchni gładkiej lub teksturowanej. Odpowiednie dopasowanie kształtu i rozmiaru daje bardzo naturalny efekt.

Niewątpliwą zaletą operacyjnego powiększania biustu jest trwałość metody. Jeśli pacjentka z upływem czasu nie zdecyduje się na wyjęcie implantu lub wymianę go na implant o innym rozmiarze, metoda ta umożliwia trwałe powiększenie biustu podczas jednego zabiegu. Należy mieć jednak na uwadze przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

– choroby autoimmunologiczne
– zaburzenia krzepnięcia krwi
– niewydolność nerek czy wątroby

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa około 2 – 3 godziny. Polega na nacięciu skóry pod biustem lub wokół brodawki i umieszczenia implantu. Implant może być ulokowany podmięśniowo, podgruczołowo lub techniką mieszaną (DualPlane).

Zalecenia przed – i pozabiegowe

Na dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem powiększania piersi należy zrezygnować z zażywania leków zaburzających krzepliwość krwi (w tym aspiryny). Wskazana jest także rezygnacja z palenia papierosów, gdyż nawyk ten zaburza krążenie krwi i może spowolnić gojenie się ran pooperacyjnych. W dniu zabiegu pacjentka powinna być na czczo lub 6 godzin po ostatnim posiłku.

Po zabiegu należy nosić specjalną bieliznę uciskową, która wspomaga gojenie i zapobiega przemieszczeniu się implantu pod skórą, Taki specjalny biustonosz należy nosić przez 4 tygodnie przez całą dobę, a potem przez kilka miesięcy tylko w dzień. Należy unikać nadmiernej aktywności fizycznej, sauny czy basenu.

Jeśli nie operacyjnie, to jak?

Poza operacyjnym powiększaniem piersi, możliwe jest znacznie mniej inwazyjne powiększanie piersi. Mowa o powiększaniu biustu kwasem hialuronowym czy własnym tłuszczem. Metody te są oczywiście ograniczane czasowo, więc ich efekt utrzymuje się zaledwie przez 2 – 3 lata. Metody te polegają na iniekcji własnej tkanki tłuszczowej lub preparatu z kwasem hialuronowym i są bardzo bezpieczne, nie generując reakcji alergicznych czy powikłań. Czytaj więcej: http://art-med.com.pl/

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *