Podstawy wykonywania manicure’u hybrydowego

Skoro podstawowy zestaw do manicure hybrydowego kosztuje ok. 200 zł, a wykonanie hybryd w salonie to koszt przynajmniej 50 zł, zdecydowanie bardziej opłaca się robić je w domu! A od czego należy tutaj zacząć?

Lampa – kluczowy element zestawu do manicure’u hybrydowego

Rodzaj lampy może mieć znaczący wpływ na efektywność całego zabiegu. Najpopularniejsze są oczywiście lampy UV. Kosztują najmniej i są też najłatwiej dostępne. Różnią się jednak mocą – przyjmuje się, że powinna ona wynosić przynajmniej 36W. W przeciwnym wypadku straci się mnóstwo czasu na samo utwardzanie lakieru.

Co prawda lampy LED uchodzą za bezpieczniejsze dla skóry i płytki, ale jednak ich podstawową wadą jest słabsza moc działania. Nie radzą sobie tak dobrze z utwardzaniem jaśniejszych lakierów. Z tego względu w zestawach do manicure’u hybrydowego częściej pojawiają się lampy UV.

Perfekcyjny manicure w pięciu krokach

Idealny efekt zagwarantuje metoda pięciu kroków. Na początku, po uprzednim przygotowaniu paznokci (wypiłowaniu ich i odsunięciu nachodzących na nie skórek), płytkę należy zmatowić. Do tego służy blok polerski. Następnie trzeba przetrzeć ją odtłuszczaczem, aby pozbyć się ewentualnego tłustego filmu.

Przechodząc już do malowania – pierwszą warstwę utworzy baza. Należy ją nałożyć jak najcieniej i jak najdokładniej, utwardzając ją przez minutę pod lampą. Później można przejść do kładzenia lakieru. Jeżeli płytka będzie przez niego prześwitywać, należy nałożyć dwie jego warstwy i każdą z nich oddzielnie utwardzić. Manicure zakończy się pokryciem paznokci top coatem. Można je potem przetrzeć raz jeszcze odtłuszczaczem.

Jaką trwałością wykazuje się domowy manicure hybrydowy?

Kobiety, które regularnie wykorzystują swój zestaw do manicure hybrydowego, niemalże zawsze i w każdej sytuacji mają perfekcyjnie ozdobione paznokcie. Utwardzenie lakieru pod lampą gwarantuje taki efekt. Sprawia, że manicure staje się niemalże niezniszczalny.

W manicurze hybrydowym można robić dosłownie wszystko – sprzątać, gotować, a nawet prać ręcznie i to bez użycia ochronnych rękawiczek. Lakieru nie uszkodzą również żadne czynniki atmosferyczne. Prawidłowo wykonany manicure powinien utrzymywać się na paznokciach przez przynajmniej dwa tygodnie.

Zestaw do manicure hybrydowego znajdziesz w sklepie Chiodo.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *