Pierwszy rowerek dziecka

Jazda na rowerze to dla dziecka wielka frajda. Cieszy się ono większą swobodą ruchu i możliwością szybszego przemieszczania. Jak to dziecko, cieszy się też po prostu z tego wszystkiego, co jest dla niego nowe. Nauka nowych rzeczy i przyjemność odkrywania nieznanych wcześniej doznań dają mu dużo radości.

Dziecko nie od razu potrafi opanować umiejętność jazdy na rowerze przy jednoczesnym utrzymaniu równowagi

Na początek konieczna jest więc asekuracja rodzica, opiekuna czy starszego rodzeństwa lub kolegów. W nauce i pierwszym etapie jazdy, dobrze sprawdzają się rowerki trójkołowe dla dzieci. Zamiast jednego koła z tyłu, zastosowane są dwa, ułożone w pewnej odległości od siebie.

Dzięki temu rowerek nie przewraca się ani podczas jazdy, ani tym bardziej przy jego wyhamowywaniu i po zatrzymaniu. Dziecko nie spadnie więc i nie zrobi sobie krzywdy, ani też nie pozostanie z obawami, że podczas jazdy może dojść do nieprzyjemnego wypadku. Wtedy często dziecko niepotrzebnie się boi, a to odbiera chęć i radość do dalszej tego typu aktywności.

Trójkołowe rowerki dostępne są w wersji zasadniczo standardowej, a także z zaciąganym daszkiem, dzięki którym główka dziecka jest chroniona przed nadmiernym nasłonecznieniem.

Poprawia to komfort i bezpieczeństwo pod tym względem, także w najcieplejsze, najbardziej słoneczne dni. Rowerki tego typu oferowane są również z udogodnieniami dla dzieci niepełnosprawnych, aby i one mogły rozwijać swoje umiejętności ruchowe i aktywizować się w społeczeństwie. Mnóstwo wersji stylistycznych i kolorystycznych może wprawić w oczopląs, ale dla dziecka będzie to dodatkowa atrakcja. Podarowanie mu w prezencie takiego produktu, ozdobionego na przykład wizerunkiem kotka z ulubionej bajki, sprawi jeszcze większą radość.

Najważniejszy ruch

Wtedy tym bardziej ciężko będzie powstrzymać dziecko przed natychmiastowym przetestowaniem produktu. Czas spędzony na świeżym powietrzu stanie się jeszcze przyjemniejszy, i zdecydowanie atrakcyjniejszy niż bezproduktywnie wpatrywanie się w ekran telewizora czy monitor komputera. Dziecko wyrośnie więc na zdrowszego, radośniejszego i bardziej sprawnego fizycznie i społeczne człowieka, o większej chęci do podejmowania ruchu i aktywności.

A jeżeli Państwa pociecha już doskonale kieruje trójkołowcem polecamy zakup nowego rowerka biegowego, tym razem już tylko na 2 kołach. Ich duży wybór znajdziecie tu: https://techsat24.pl/rowerki-biegowe