Odzież po liposukcji – konieczne postępowanie pozabiegowe

Liposukcja to nieznacznie inwazyjny zabieg usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej z określonych partii ciała. Ten przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym zabieg polega na wykonaniu niewielkich nacięć skóry i wprowadzeniu pod skórę kaniuli, która ma za zadanie rozbić tkankę tłuszczową. Uwzględniając technikę wykorzystywaną do rozbicia podskórnej tkanki tłuszczowej, wyróżnia się liposukcję klasyczną, ultradźwiękową, wibracyjną, laserową czy wodną. Tkanka tłuszczowa jest następnie usuwana na zewnątrz organizmu poprzez jej odsysanie. Najważniejsze dla powodzenia zabiegu i nienagannego efektu końcowego jest noszenie specjalnego ubrania uciskowego po zabiegu. Co można dzięki temu zyskać?

Odzież po liposukcji – funkcje

Zabieg liposukcji powoduje naruszenie integralności skóry i tkanki tłuszczowej. Niekiedy przeprowadzany jest na znacznych obszarach ciała, co może generować powikłania w postaci zasinień, krwiaków, obrzęków czy epizodów zakrzepowo – zatorowych. Odzież po liposukcji to wykonane ze specjalnych materiałów, dopasowane ubranie zakładane na objęte zabiegiem obszary ciała. Niezwykle elastyczny materiał doskonale dopasowuje się do ciała wywierając na skórę kontrolowany ucisk. Zapobiega dzięki temu powstaniu obrzęków czy siniaków, ponadto wspomaga gojenie się całego obszaru poddanego liposukcji.

Bardzo istotna dla osiągnięcia zamierzonego efektu końcowego jest kondycja skóry, która nagle staje się luźna, musi zatem efektownie się obkurczyć. Odzież po liposukcji dzięki uciskowi i mikromasażowi skóry przyspiesza jej obkurczanie i ujędrnia ją, co w krótkim czasie umożliwia przyjęcie przez skórę nowych rozmiarów. Ubranie uciskowe wpływa także na gojenie się nacięć i zapobiega powstawaniu blizn.

Jak należy używać odzieży po liposukcji?

Odzież po liposukcji zakładana jest natychmiast po zakończeniu zabiegu i musi być noszona przez całą dobę. 2 -3 tygodnie to absolutne minimum, jednak dla najlepszego efektu końcowego okres noszenia odzieży uciskowej można wydłużyć nawet do pół roku. Tego typu ubranie umożliwia komfortowe poruszanie się oraz swobodne korzystanie z toalety. Aby nie wpłynąć negatywnie na jakość materiału, należy je odpowiednio pielęgnować. Dopuszczalne jest tylko pranie ręczne w delikatnych detergentach oraz staranne suszenie, po uprzednim odsączeniu wilgoci ręcznikiem. Nie należy suszyć odzieży po liposukcji bezpośrednio na słońcu. Podczas aplikacji na skórę kosmetyków, należy je dokładnie wsmarować tak, aby nie zanieczyścić ubranie uciskowego kosmetykami. Sprawdź ofertę specjalistycznej odzieży po liposukcji w sklepie megamedic.pl.