Najpopularniejsze akcesoria do nurkowania

Nurkowanie to prawdziwa przyjemność. Jednak samo zanurzenie się w wodzie nic nie daje, jeśli nie posiadamy specjalnych akcesoriów do nurkowania. Poniżej lista tych najpopularniejszych o których zawsze warto pamiętać!

Maska do nurkowania

Jedno z najważniejszych akcesoriów do nurkowania to oczywiście maska. Bez niej bardzo trudno będzie się nam zanurzyć na nieco większe głębokości. Maska służy w zasadzie po to, by ochronić nasze oczy i nos przed działaniem wysokiego ciśnienia wody. W przeciwnym razie, mógłby pojawić się dyskomfort, który byłoby nam bardzo trudno znieść i to nawet na 2 – 3 metrach głębokości.

Klasyczna maska do nurkowania powinna być wyposażona w specjalną rurkę. Dzięki odpowiedniej długości, pozwala nam ona nurkować bez konieczności zaczerpnięcia powietrza, nawet na głębokość kilkudziesięciu centymetrów. Oczywiście rurka nie sprawi, że będziemy oddychać poniżej tej granicy, na przykład znajdując się 2 czy 5 metrów pod powierzchnią wody.

Płetwy

Akcesoria do nurkowania nie tylko umożliwiają oddychanie pod powierzchnią wody, ale też znacznie ułatwiają poruszanie się pod jej powierzchnią. Do tego typu akcesoriów z pewnością należy zaliczyć płetwy do nurkowania. Dzięki odpowiedniej budowie i charakterystycznemu kształtowi, umożliwiają one dość szybkie poruszanie się pod wodą

Płetwy – podobnie jak inne akcesoria do nurkowania – to sprzęt, który można zakupić zarówno w formie treningowej, jak również profesjonalnej. Te pierwsze charakteryzują się specyficznym kształtem i budową, umożliwiającą łatwiejsze poruszanie się pod wodą i szybsze poznanie tajników pływania w zanurzeniu. Z kolei te drugie, posiadają budowę dopasowaną do bardziej wymagających pływaków i nurków.

Dodatkowe akcesoria

Lista akcesoriów do nurkowania jest znacznie dłuższa. Przykładem niech będzie… etui na telefon, które umożliwia zrobienie perfekcyjnych zdjęć nawet kilka metrów pod powierzchnią wody. Takim akcesorium może być też przenośna butla, dzięki której znacznie wydłużymy czas przebywania pod wodą, bez konieczności ubierania profesjonalnego skafandra.

Akcesoria do nurkowania mogą mieć też postać… latarki. Jeśli planujemy nurkowanie na większych głębokościach, wodoszczelna latarka może stać się niezbędnym towarzyszem naszych podwodnych wojaży. Przydać się nam może również wodoszczelna obudowa do aparatu fotograficznego. Pozwoli ona na wykonywanie znacznie bardziej efektownych zdjęć, niż w przypadku klasycznego smartfona. Artykuł powstał we współpracy ze Dive Zone

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *