Meble stworzone dla małych kuchni

Mała kuchnia to zmora większości mieszkańców bloków. Czy remontując lub urządzając od podstaw ciasną, nieustawną kuchnię, musisz iść na ustępstwa i rezygnować z wygody i estetyki? Niekoniecznie! Udowadniamy, że małe kuchnie również mogą być funkcjonalne i zachwycać pięknym, modnym wykończeniem. Jakie meble podołają pozornie karkołomnemu wyzwaniu? Sprawdź!

Zamiast ciężkiego drewna

Przepis na idealną, niewielką kuchnię? Lekka zabudowa, jasne kolory i połyskujące powierzchnie! Szukając mebli, które sprawdzą się na małej powierzchni, odwiedziliśmy stronę www.gama-sklep.com.pl. W multibrandowej kolekcji znajdują się meble wykonane z jasnej płyty MDF. Wybierając białą zabudowę o połyskujących frontach odbijających światło, „dodajesz” pomieszczeniu kilku dodatkowych metrów kwadratowych! Aby codzienna praca w kuchni była maksymalnie przyjemna, ułóż zabudowę w kształt litery L, pamiętając o pozostawieniu wolnej powierzchni na blacie. Dodatkowe miejsce zaoszczędzisz, kiedy górne szafki otwierane w klasyczny sposób zastąpisz przesuwnymi, wygodnymi panelami. Zadbaj o to, aby okno było maksymalnie wyeksponowane – im więcej światła, tym jaśniej, przestronniej i bardziej przytulnie!

Płyta MDF – warto?

Nie musisz obawiać się, że meble z płyty nie przetrwają długo w wymagającym, kuchennym środowisku. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, producenci mebli odchodzą od ciężkiego litego drewna na rzecz lekkiej płyty MDF. Nowoczesne zamienniki drewna wykonuje się ze sprasowanych włókien drzewnych i utwardzających związków organicznych. Płyty pokrywane są specjalnymi laminatami, które odporne są na uszkodzenia mechaniczne, działanie wilgoci, wysokie temperatury i detergenty. Nie bez znaczenia jest również fakt, że tego typu meble bardzo łatwo utrzymać w nienagannej czystości!