Bezpieczny materac do łóżeczka dziecięcego

Pierwsze kilkadziesiąt dni swojego życia małe dziecko spędza w pozycji leżącej. Co więcej, większość tego czasu śpi w różnych miejscach. Dzieci lubią spać na świeżym powietrzu w wózku. Czasem śpią również na rękach swoich rodziców. Jednak dużą część czasu na pewno będą przesypiać w swoich nowych łóżeczkach. Warto postarać się więc o odpowiedni materac do łóżeczka dziecięcego.

Dobry i bezpieczny materac do łóżeczka dziecięcego

Dobranie odpowiedniego materaca dla niemowlaka zagwarantuje mu odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Sam materac do łóżeczka dziecięcego musi być dobrany na wymiar, aby nie zostało w łóżeczku żadnych luzów. Dzięki temu materac nie będzie przesuwał się podczas późniejszych ruchów dziecka. Warto także zwrócić uwagę na wykonanie. Niech materac znajduje się w specjalnym pokrowcu, który będzie można zdjąć bez problemu.

Właściwości zdrowotne

Warto sprawdzić, czy taki materac do łóżeczka dziecięcego polecany jest przez odpowiednie instytuty i ma atesty bezpieczeństwa. W perwszych dniach życia wystarczą materace piankowe. Można od razu jednak zainwestować w materace z dodatkiem gryki lub kokosu, które są naturalnymi włóknami. Są one trwalsze, co jest bardzo przydatne, jeżeli dziecko wykazuje się większą ruchliwością. Dorośli również mogą wybierać dla siebie piankowe materace z takimi dodatkami, jeżeli chcą zadbać o swoje zdrowie. Nie można zapominać, że dobór odpowiedniego materaca wpłynie również na prawidłowe ukształtowanie się sylwetki dziecka w przyszłości. 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *