Malta – rady na temat podróży, noclegu i sposobu poruszania się po wyspie

Podróżowanie zyskuje coraz większą popularność. Na wyprawy udają się single, pary i rodziny z dziećmi. Jeśli też pragniesz przeżyć przygodę, to najwyższa pora na przygotowania do takiego wyjazdu! Owszem, w ciągu roku trudno jest się wyrwać z pracy na kilka dni, zatem długi weekend to idealny czas na taki wypad. Zwłaszcza w przypadku pewnej niewielkiej, ale urokliwej wyspy, położonej nieopodal Włoch.

Podstawowe informacje na temat podróży

Zdecydowanie najlepszym środkiem transportu będzie samolot. W chwili obecnej, z każdego większego miasta w naszym kraju wyruszają na Maltę samoloty tanich linii lotniczych. Jeśli uda nam się zarezerwować bilet z dużym wyprzedzeniem, to cena 200 zł za osobę, w obie strony, jest jak najbardziej realna. Alternatywnym środkiem komunikacji może być dojazd autokarem do wybrzeża Włoch i późniejsze przemieszczenie się promem. Opcji jest sporo, zatem jesteśmy w stanie wybrać najwygodniejsze dla nas rozwiązanie. W podjęciu decyzji może również pomóc artykuł na portalu kreatywna.pl.

Kolejna kwestia to wynajem miejsca noclegowego. Malta jest jednym z krajów, gdzie nie powinniśmy mieć większych kłopotów ze znalezieniem ekskluzywnego hotelu, komfortowego apartamentu czy taniego pensjonatu. W internecie reklamuje się wiele obiektów noclegowych, zatem na pewno znajdziemy taki, który sprosta naszym potrzebom oraz będzie dostosowany do możliwości finansowych. Warto rozejrzeć się za noclegiem zaraz po ustaleniu daty wyjazdu, albowiem najciekawsze propozycje rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.

Jak poruszać się po wyspie?

Ostatnią podstawową kwestią, jednak nie mniej istotną, jest sposób poruszania się na Malcie. Większość turystów decyduje się na komunikację miejską, korzystając z możliwości wykupienia biletu tygodniowego lub biletów pojedynczych, w zależności od konkretnych planów na poszczególne dni. Warto policzyć, która z tych dwóch opcji okaże się dla nas bardziej opłacalna i na taką postawić. Trzeba jednak pamiętać, że autobusy na Malcie kursują w cyklach godzinowych i nie zawsze przestrzegają rozkładu jazdy. Jest to spore utrudnienie dla podróżników, dlatego dobrym rozwiązaniem mogą okazać się inne opcje. Jedną z nich jest wynajem samochodu – na lotnisku swoje stoiska mają korporacje wynajmujące pojazdy, więc na pewno znajdziemy auto odpowiadające naszym potrzebom. Dla niektórych osób problemem może okazać się ruch lewostronny, dlatego należy dobrze przemyśleć tę decyzję. W tej chwili może się wydawać, że jest to bułka z masłem, jednak w wielu przypadkach naprawdę trzeba mieć stalowe nerwy i nie denerwować się zbyt szybko, albowiem nietrudno spowodować wypadek. Ostatnią opcją jest wypożyczenie skuterów bądź rowerów. Trzeba mieć jednak na uwadze to, że Malta charakteryzuje się dość górzystym terenem.

Zobacz też: Największe kurorty wakacyjne na Cyprze

Po dograniu kwestii dojazdu na Maltę, zakwaterowania oraz poruszania się po wyspie, można zacząć opracowywać szczegółowy plan zwiedzania atrakcji turystycznych i pomysłów na miły odpoczynek. Ten ląd jest niewielki, więc kilka dobrze przemyślanych dni pozwoli bez problemu dotrzeć w każdy jego zakątek.
Źródło: www.infoss.pl