Łóżka drewniane – postaw na luksus w sypialni

Spokojny i komfortowy sen jest gwarancją naszego dobrego samopoczucia – w czasie snu nasz organizm się regeneruje, odpoczywa, ma możliwość walki z infekcjami. Odpowiednie łóżko i materac są niezbędne do tego, aby każdego dnia budzić się w doskonałej kondycji. Jakie łóżka znajdziemy w ofercie najlepszych producentów? Czy cena idzie w parze z wysoką jakością? Jaki model łóżka wybrać, aby był funkcjonalnym meblem w mieszkaniu?

Różne łóżka, różne potrzeby

Rynek meblowy w Polsce jest bardzo zróżnicowany. Łóżka znajdziemy zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Wśród dostępnych modeli zauważymy łóżka oparte na ramie, jak również łóżka rozkładane, które w ciągu dnia pełnią role wygodnych kanap. Takie modele łóżek często wybierane są do pokojów dzieci lub też do niewielkich mieszkań blokowych. Zdecydowana większość łóżek dostępnych na polskim rynku tworzona jest z desek meblowych – meble takie nie są drogie, ale także nie są wytrzymałe. Zdarza się, że już po roku użytkowania łóżka takie trzeba naprawiać czy wręcz wymieniać, gdyż deski się łamią czy wyginają.

Łóżka drewniane jako alternatywa

Intersującą alternatywą dla łóżek z desek meblowych są łóżka z litego drewna. Materiał ten pozyskiwany jest w Polsce z drzew takich jak sosna, dąb, buk, co gwarantuje spory wachlarz kolorystyczny. Lite drewno posiada dużą gęstość, przez co nie jest podatne na uszkodzenia, działanie wilgoci, zarysowania, ciemnienie. Wśród produktów z litego drewna warto wybrać łóżka drewniane Visby– producent oferuje szeroki wybór łóżek o różnorodnych wymiarach, jak również modele posiadające wewnętrzne komory do przechowywania pościeli. Wiele modeli posiada również tapicerowane zagłówki, które pozwalają na zwiększenie komfortu podczas wieczornego czytania czy oglądania TV.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *