Lampy w domu

Kiedy urządzamy dom czy mieszkanie, zazwyczaj zależy nam, żeby wnętrza były utrzymane w tym samym spójnym stylu. Daje to poczucie porządku i sprawia, że żyje nam się przyjemniej. Często stawiamy również na takie same, powtarzające się w różnych pomieszczeniach dodatki i elementy dekoracyjne – na przykład świeczki z tej samej serii w łazience, pokoju dziennym i sypialni. Nie warto wykonywać jednak takiego zabiegu w przypadku lamp. Jeśli chodzi o oświetlenie, każde pomieszczenie w domu rządzi się swoją własną specyfiką. Na co należy zwrócić uwagę podczas wybierania lamp do każdego pokoju?

Sypialnia

Bardzo przydatna w sypialni jest lampka nocna. Dzięki niej unikniemy siniaków, kiedy będziemy wstawać w nocy do łazienki. Jej światło powinno być delikatne, aby nas zbytnio nie wybudzało oraz żebyśmy nie budzili nim partnera, z którym śpimy. Nieco inaczej sprawa jednak się ma, jeżeli jesteśmy molami książkowymi, którzy bardzo lubią czytać w łóżku, tuż przed snem. Wówczas niewątpliwie potrzebna nam jest lampa dająca dobre światło. Czytanie przy zbyt delikatnej smudze światłości może bardzo źle wpłynąć na nasz wzrok.
Jak zatem rozwiązać taki dylemat? Bardzo prosto – na szczęście dzisiaj na rynku dostępne są lampy z regulowaną mocą światła. Możemy więc używać jaśniejszej opcji do czytania i przyciemniać lampę na czas nocy.

Łazienka

W łazience powinniśmy zadbać przede wszystkim o dobre, jasne, wyraźnie źródło światła nad lustrem. To właśnie tam większość osób goli się czy wykonuje makijaż. Światło musi być zatem dość ostre – pomoże nam to uniknąć zacięć na twarzy czy nierówno nałożonych cieni na powieki.
Warto jednak zadbać również o alternatywne źródło światła, które będzie nieco delikatniejsze, jeżeli lubimy relaksować się w pachnącej pianie. Ostre halogeny, dające po oczach, raczej nie sprzyjają uspokajającej kąpieli. Dlatego dobrze jest zamontować w łazience na przykład delikatne diody, lekkie oświetlenie.

Inspiracje

Zanim wybierzemy się na jakiekolwiek zakupy, warto poszukać inspiracji w różnych źródłach. Specjalistyczna prasa, katalogi na pewno będą bardzo pomocne. Warto również szukać na portalach internetowych, których tematem jest oświetlenie – Barokko to przykład takie strony. Zanim kupimy lampę, obejrzyjmy wiele modeli, żeby mieć porównanie. Zacznijmy od najprostszego kroku – wpisania w wyszukiwarkę fraz takich jak „oświetlenie – Barokko”, „lampy o ciekawym kształcie” czy „mocne światło do łazienki”. Po znalezieniu inspiracji, łatwiej będzie nam podjąć dobre decyzje zakupowe. Profesjonalne oświetlenie wnętrz znajdziesz na stronie http://barokko.pl/pol_n_Oswietlenie-175.html

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *