Kuchnia w bloku — jak ją urządzić?

Mała kuchnia w bloku jest bardzo trudnym terenem do stworzenia funkcjonalnego i estetycznego pomieszczenia. Wiele ograniczeń powoduje, że zadanie to wymaga odpowiedniego podejścia. Z drugiej jednak strony mała kuchnia daje też pewne możliwości, które warto wykorzystać. W dalszej części tekstu przedstawiamy ciekawe sposoby na funkcjonalne urządzenie kuchni w bloku i optyczne jej powyższej. Odpowiedź na pytanie, jak urządzić małą kuchnię w bloku przedstawiamy poniżej.

Jasne barwy

Pierwszym elementem, od którego powinniśmy zacząć projektowanie naszej kuchni, jest wykorzystanie jasnych barw. Będą one optycznie powiększały te pomieszczenia, wpuszczały więcej światła i stwarzały komfortowe warunki użytkowe. Jasne wnętrze posiada zatem wiele korzyści, które warto wykorzystać. Zastosowanie ciemnych lub dominujących barw będzie przytłaczające i niekorzystne szczególnie w okresie jesienno zimowym. Dobrą odpowiedzią na pytanie, jak urządzić małą kuchnię w bloku jest użycie fototapety. Są one dostępne w jasnych barwach oraz niektóre posiadają specjalny pigment odbijający światło np. ze specjalnymi drobinkami. Rozwiązanie takie nie dość, że będzie estetyczne, to zagwarantuje nam maksimum światła w małej kuchni.

Kuchnia otwarta na salon

Bardzo dobrym pomysłem na aranżacje wnętrz jest otwarcie kuchni na salon lub inne pomieszczenie. Łuk zamiast wąskich drzwi czy przestrzeń otwarta optycznie powiększy ba pomieszczenia, doda kilku cennych centymetrów powierzchni użytkowej oraz sprawi, że z kuchni korzystać się będzie znacznie bardziej komfortowo. Jeśli nie chcemy, aby kuchnia była otwarta na salon całkowicie i cały czas możemy zastosować wiele typów przegród. Mogą to być przesuwane drzwi czy zdejmowane panele. Znacznie ułatwi to powiększenie wnętrza podczas przyjazdu np. znajomych czy rodziny. Drzwi takie mogą być wykonane np. z drewna, plastiku czy szkła. Daje to ogromne możliwości dostosowania takiego rozwiązania do panujących już aranżacji we wnętrzach. Szklana przesuwna szyba z ornamentami ze szlifowanego szkła doskonale będzie prezentować się np. ze stylem Skandynawskim czy cegiełkami ozdobnymi a drzwi drewniane ozdobne z drewnem i betonem.

Oświetlenie

Ważnym elementem kuchni jest również oświetlenie. Bardzo dobrym pomysłem jest wykorzystanie tego białego — zimnego. Kuchnia nie jest miejscem, gdzie przebywamy długotrwale tak jak np. w salonie, więc barwa światła nie będzie miała negatywnego wpływu na nas, a doskonale doświetli wszystkie miejsca. Jest to również wysoce ekonomiczne, gdyż np.w zimie po południu nie będziemy musieli korzystać z jednego głównego źródła światła. Mała kuchnia przeważnie jest powodem do wyszukiwania niestandardowych rozwiązań. Bardzo ciekawą możliwością, którą nam daje, jest również użycie żarówek ozdobnych o żółtej barwie światła i słabym natężeniu. Zestawienie ich z drewnem sprawi, że kuchnia będzie przytulna, a słabe i ciepłe światło wprowadzi do niej oryginalny i indywidualnych charakter. Żarówki takie są fantastycznym dodatkiem i możemy kupić je w większości sklepów z akcesoriami do domu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *