Jakie łóżko wybrać do nowego mieszkania?

Kupno nowego mieszkania to olbrzymi wydatek, ale i ekscytujący moment, który równoznaczny jest z remontowaniem i aranżowaniem zgodnie z naszym pomysłem. Warto zastanowić się nad konkretnymi elementami, aby były one dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb. Jednym z najważniejszych elementów w mieszkaniu będzie łóżko…

Łóżko z klasycznego drewna czy z płyt meblowych?

Na polskim rynku znajdziemy wiele interesujących modeli łóżek – jedne wykonane są z litego drewna, inne z lekkich i znacznie tańszych płyt meblowych. Materiały te różnią się od siebie zarówno ceną, jak i odpornością na uszkodzenia. W przypadku mebli wykonywanych z litego drewna są one oferowane głównie z takich gatunków drewna jak dąb, buk, sosna. Topowe marki (np. visby.pl) dbają o to, aby drewno było odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wilgoci, zabrudzeniami. Poprzez stosowanie odpowiedniej selekcji bel oraz ich suszenie możliwe jest otrzymanie materiału niezwykle odpornego na uszkodzenia, eleganckiego.

Łóżka z dodatkami!

Wiele łóżek drewnianych oferowanych na polskim rynku posiada istotne dodatki. Najwięcej osób pyta o wewnętrzne komory – są one wykorzystywane do przechowywania pościeli, ubrań sezonowych, rzadko wykorzystywanych sprzętów domowych. Innym ciekawym dodatkiem są zagłówki czy pół automatyczne stelaże.