Jaki rower crossowy kupić?

Rowery crossowe to rowery, które mogą zdecydowanie więcej niż tradycyjne rowery miejskie. Warto zainteresować się tym rowerem, gdy uprawiamy wyczynową jazdę na rowerze, a także wtedy, gdy rower traktujemy jako codzienny środek transportu i przemierzamy rowerem naprawdę długie trasy.

Czym różni się rower crossowy od miejskiego?

Rowery Merida kraków crossowe mają zawsze więcej przełożeń, co bezpośrednio wpływa na podniesienie komfortu jazdy. Dodatkowo, ich konstrukcja dostosowana jest do pokonywania długich dystansów (o tym poniżej). Wyglądają jak terenówki, nigdy nie są drobne, ale nie można im jednocześnie odmówić zgrabnego wyglądu.

Jak kupować rower crossowy?

Rowery crossowe koniecznie kupujmy z błotnikami. Przemierzając tereny górzyste, ubłocone, podziękujemy sobie za ochronę ubrania przed zabrudzeniem. Dodatkowo, ważne jest posiadanie stopki oraz bagażnika. Nie warto kupować roweru crossowego składanego – składaki, nawet te najbardziej nowoczesne, nie będą spełniały swoich funkcji tam, gdzie ważne jest posiadanie szczególnie masywnej ramy i solidnej budowy roweru.

Crossowe rowery Merida Kraków

W rowerach crossowych szczególnie ważną rolę odgrywa również wielkość kół. Nie wybierajmy rowerów crossowych, których koła mają mniej niż 28 cali – nie będą one pozwalały na rozwinięcie pełnych prędkości i nie pozwolą nam na optymalne wykorzystanie możliwości, jednośladu w trudnych warunkach. Dodatkowo, dobre rowery crossowe to modele, które jednak „ważą swoje“. Optymalna waga dla roweru tego typu to 15 kg. Nie jest to oczywiście dużo, ale zważywszy na to, że najlżejsze rowery na rynku mają obecnie nawet mniej niż dziesięć kilogramów, to jednak taka waga może być uznana za znaczną.

Rowery crossowe: z amortyzowanym zwieszeniem, czy bez?

Rowery crossowe koniecznie powinny mieć amortyzację! Kto spiera się, że w zasadzie może jeździć na każdego rodzaju rowerze bez amortyzacji, ten niech spróbuje po miesiącu jeżdżenia z amortyzacją przesiąść się na rower sztywny. Komfort jest jest zdecydowanie inny. Warto szukać takich rowerów, w których amortyzowana jest nie tylko rama, ale także siodełko. 10-centymetrowe zawieszenie wydaje się niewielkim, jednak zważywszy na fakt, że jest to zawieszenie płynne, to jednak rowerzysta bardzo je odczuwa!

Rowery crossowe dla kobiet

Rowery crossowe dostępne są w wersjach standardowych oraz w wersjach szczególnie polecanych kobietom. Te drugie mają obniżoną ramę i często są lżejsze. Dotyczy to szczególnie rowerów Merida kraków, które są wyspecjalizowane dla płci pięknej.

Więcej informacji znajdziesz na stronie rowery merida kraków – AGASPORT

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *