Jak zorganizować udane wesele?

Wiele osób jest zdania, że wesele to impreza wyłącznie dla gości pary młodej – sami nowożeńcy zazwyczaj spędzają imprezę na gorączkowym dogadzaniu biesiadnikom, sprawdzaniu czy nie brakuje niczego na stołach. Współcześnie jednak wiele młodych par uważa, że jeśli chcą zorganizować wesele – to tylko na własnych zasadach. Młode pary pragną doskonale bawić się na własnym weselu. Aby jednak było to możliwe konieczna jest dobra organizacja. Od czego zacząć?

Wybór sali ma znaczenie!

Z pewnością podstawą jest znalezienie odpowiedniej sali – powinna się ona znajdować w niewielkiej odległości od kościoła czy urzędu stanu cywilnego. Wiele par szuka miejsc położonych w pobliżu lasów czy jezior, aby w trakcie zabawy weselnej goście mogli wyjść na świeże powietrze, nacieszyć oczy ładnymi widokami. Okazuje się, że takich miejsc nie brakuje – również w stolicy organizacja wesela w Warszawie nie musi wiązać się z wynajmowaniem Sali w centrum miasta. Wiele hoteli i restauracji udostępnia wspaniałe sale balowe również na potrzebę organizacji wesel.

Szukając konkretnej Sali miejmy gotowy termin do zaproponowania. Zastanówmy się również, czy impreza ma być jednodniowa czy też planujemy poprawiny następnego dnia. Nie jest także powiedziane, że wesele ma mieć miejsce w sobotę – zerknijmy w kalendarz, poszukajmy ustawowo wolnych dni w pobliżu weekendów.

Co na stołach?

Jeśli udało się nam zarezerwować salę to z pewnością szefowie kuchni i manager zaproponuje nam kilka wykwintnych zestawów menu, w tym również dań wegetariańskich, bezglutenowych. Zazwyczaj wesela kojarzone są z polską kuchnią, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wpleść w menu dania z kuchni śródziemnomorskiej czy azjatyckiej. Na stołach powinny pojawić się również niewielkie ozdoby – obecnie dekorowaniem stołów zajmują się doświadczeni floryści, jednak możemy także samodzielnie zając się tym zagadnieniem.