Jak zorganizować przestrzeń w warsztacie czy garażu?

W domach jednorodzinnych coraz częściej panowie organizują profesjonalne garaże czy warsztaty. Poza przechowywaniem w nich samochodów służą one do wykonywania wszelkich prac technicznych. Takie pomieszczenia nierzadko są wyposażone tak samo dobrze, jak profesjonalne warsztaty samochodowe. Aby móc w nich pracować konieczne jest jednak dobre zorganizowanie przestrzeni. Jak tego dokonać?

Każdy przedmiot na swoim miejscu!

Praca w warsztacie może przebiegać sprawniej i wygodniej, jeśli każde narzędzie oraz przedmiot ma swoje miejsce. Oczywiście możemy przechowywać klucze i śrubokręty w skrzynkach, jednak znacznie lepiej jeśli będą one powieszone na specjalnie przygotowanych ścianach z wieszakami i opisami. Tak zorganizowane ściany z pewnością pozwolą również na oszczędność powierzchni podłogi!

Postaw na profesjonalne regały!

Przechowywanie narzędzi należy zaplanować z głową! Najlepiej w tym wypadku sprawdza się profesjonalne regały półkowe, wykonane z metalu o cynkowanych powierzchniach. Warto wiedzieć, że ten rodzaj półek o wysokiej nośności wykorzystywane są przede wszystkim w magazynach, ale również w sklepach, do tworzenia ekspozycji. W Polsce istnieje kilka topowych firm, oferujących regały półkowe – w sklepie metalsistem-cbtc.pl znajdziemy nie tylko regały, ale również regały paletowe, systemy magazynowe, stoły wykonane z odpornych na uszkodzenia metali. Regały półkowe są niezwykle proste w montażu, pozwalają na znaczne zwiększenie powierzchni do składowania ręcznego. Regały wykorzystamy nie tylko do składowania narzędzi, ale również opon, lin, kosmetyków i chemii samochodowej i wielu innych. Warto pamiętać, że regały oferowane są z licznymi akcesoriami dodatkowymi. Wysokość regałów waha się od 2 metrów (do użytku w garażach) do 8 metrów (przeznaczone do powierzchni magazynowych).