Jak wybrać dobre narty i gdzie je kupić?

Wybór odpowiednich nart i poszczególnych akcesoriów narciarskich w dużym skrócie zależą głównie od naszego poziomu zaawansowania jazdy oraz od indywidualnych preferencji na stoku. Osoby początkujące w pierwszej kolejności powinny rozglądać się za nartami miękkimi i niezbyt długimi. To właśnie na takich modelach najłatwiej się skręca i łatwiej jest utrzymać równowagę.

Jak dobrać idealne narty

Jeżeli chodzi o wysokość nart to w dzisiejszych czasach bardzo dużą popularnością cieszy się reguła „do brody”. Oczywiście rozwiązanie tego typu ma sens tylko wtedy, gdy będziemy wybierać narty o slalomowym promieniu skrętu. Jest to najlepsze rozwiązanie zwłaszcza dla tych osób, które nie ważą za wiele. Osoby bardziej zaawansowane, które preferują szybszą jazdę i długie skręty powinny z kolei skorzystać z tzw. „reguły kciuka”. Tutaj trzeba wybrać narty idealnie dopasowane do swojego wzrostu. Odwiedzając stacjonarny sklep narciarski Kraków, będziemy mogli samodzielnie przymierzyć poszczególne narty do swojej sylwetki. Problem pojawi się natomiast w sytuacji, kiedy będziemy dokonywać zakupów online.

Na co zwrócić uwagę

Idealny promień skrętu to tak naprawdę połowa sukcesu, ponieważ bardzo ważną kwestią jest także sama sztywność nart. Osoby początkujące jak wcześniej zostało wspomniane powinny rozglądać się za miękkimi nartami. Narty miękkie przy większych prędkościach gorzej trzymają krawędź i nie najlepiej sprawdzają się na twardym terenie. Odwrotnie zachowują się narty sztywniejsze, które są najlepszym rozwiązaniem dla zaawansowanych narciarzy. Pamiętać należy również i o tym, że dobry narciarz nie pojedzie idealnie na wszystkich nartach. Jeżeli będziemy się rozwijać, to pierwsze narty będą nas ograniczać, dlatego też warto jak najszybciej odwiedzić sklep narciarski Kraków i zainwestować w bardziej zaawansowany sprzęt.

Gdzie kupić sprzęt?

Zakup nart i butów do nich może być naprawdę bardzo dużym wyzwaniem, zwłaszcza dla tych osób, które rozpoczynają dopiero swoją przygodę z narciarstwem. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wybrać idealny sprzęt powinny jak najszybciej odwiedzić porządny sklep narciarski Kraków i poprosić sprzedawcę o pomoc. Doświadczeni sprzedawcy podpowiedzą nam nie tylko jakie narty będą dla nas najlepsze, ale również wytłumaczą nam jak z nich prawidłowo korzystać i jak je pielęgnować, aby służyły nam sprawnie przez wiele długich lat użytkowania. W internetowych sklepach narciarskich Kraków co prawda często mamy większy wybór i niższe ceny, ale niestety nie możemy skorzystać z fachowego doradztwa. Bezpieczniejszym i pewniejszym rozwiązaniem są zakupy w stacjonarnym sklepie.

Artykuł zrealizowany przy współpracy z agasport.com.pl/.